• |
ide | kryesore

Në garë për bashkitë Tiranë dhe Elbasan, deputetët demokratë dorëzojnë mandatet

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy deputetët e Partisë Demokratike, Belind Këlliçi dhe Luçiano Boçi kanë dorëzuar mandatet e tyre në Kuvend pak më parë. Në këtë mënyrë ata i kanë hapur kështu rrugë kandidimit për kryetar kashkie në zgjedhjet e “14 majit”. Këlliçi do të kandidojë për bashkinë e Tiranës, ndërsa Luçiano Boçi do të kandidojë për bashkinë e Elbasanit.


Boçi do të ketë përballë kryetarin aktual të Bashkisë së Elbasanit, Gledjan Llatjan. Ndërkaq, Këlliçi kandidon kundër kryebashkiakut Veliaj.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *