• |
ide | kryesore

Olivia Wilde, akuza ndaj aktorit: Po më fut në borxhe

Paparazzi, Slider

Olivia Wilde po akuzon Jason Sudeikis se po përpiqet ta “fusë atë në borxhe” në betejën e tyre të vazhdueshme për kujdestarinë mbi dy fëmijët e tyre.


“Ndërsa Jason mund të përballojë të bëjë  shumë depozita , Olivia nuk mundet,” shkruajtën avokatët e saj përpara një seance të planifikuar në Los Anxhelos, sipas Daily Mail. Regjisorja e “Don’t Worry Darling” akuzoi më tej  aktorin se ishte “i padukshëm” dhe  po përdorte të ardhmen e fëmijëve të tyre duke përdorur “mashtrimin” për të fituar.


Olivia luftoi që fëmijët të qëndronin në Los Anxhelos, ndërsa Sudeikis synonte t’i kthente në Brooklyn. Ajo pohoi se nuk kishte asnjë arsye që fëmijët të jetonin në Bregun Lindor, pasi Daisy nuk shkoi kurrë në shkollë atje dhe Otis ndoqi vetëm një semestër të kopshtit në Empire State. “Jason nuk duhet të lejohet të cojë në gjyq Olivia duke e futur në borxhe dhe më pas të pretendojë se ajo duhet të privohet nga e drejta e saj për të kërkuar një kontribut tarifor të bazuar në nevojat prej tij”, shkruajnë avokatët e saj, duke shtuar se Wilde është “e vetëdijshme se ai është shumë më i pasur se ajo është.” Dyshja  filluan të takoheshin në nëntor 2011 dhe u fejuan në janar 2013. Ata u ndanë në nëntor 2020./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *