• |
ide | kryesore

SPAK sekuestron vilën e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë

-Instant, Lajme, Të fundit
ahmetaj

Me urdhër të SPAK, është sekuestruar vila e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë. Sekuestrimi ka ardhur në kuadër të hetimeve për inceneratorët, ku Ahmetaj ëshët i përfshirë.


Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj është marrë nën hetim nga SPAK. Ai po investigohet për tre akuza, atë të shpërdorimit të detyrës, korrupsionit dhe pastrimit të parave.


Kujtojmë se në fillim të muajit, nisi verifikimi pasuror ndaj Ahmetajt. Byroja Kombëtare e Hetimit kreu kontrolle më 9 Mars në shtëpitë e ish-gruas Albina Mancka dhe bashkëjtueses aktuale Erjola Hoxha. Kontrollet u zhvilluan pas urdhrit të dhënë nga Gjykata e Posaçme.


13 Comments

 1. Gjigand je o Ram. Rrasi ne burg deri ne pleqni gjith kta klisha crv qe ulerinin për reformën ne drejtësi, sidomos kta labet xhuxha sajmja ky tigrushi haaaaaa

  1. po i ikin shoket e Birosë nje e nga nje….
   Pas pak s’do kete me asnje “armik” c’te fuse ne burg!

   1. keshtu e kan te gjith keta pordhitikanet tan se nuk ja politikan por sundimtar. ja shif Enverin, nuk i ngeli asnje nga ata qe themeluan PK, i hoqi qafe te gjith. Shif Saliun, nuk i ngeli asnje nga ata qe themeluan PD, i hoqi qafe te gjith.

 2. Ka nje proverb qe ilustron pasurine e vilat e poliikaneve:
  “Pas nje pasurie te madhe fshihet nje krim i madh”.

  Kjo vlen per gjithe ata qe hyne e qendruan ne politike, duke e kthyer ate ne biznes dhe perfitime, permes korrupsionit, pasurive publike dhe taksave te shqiptareve.

  Uroj te mos mbetet vetem tek vilat e Ahmetajt, por te vazhdoj kontroll i pasurive.

  Ndiqni parane e pusht-etareve …

  1. po cfare pret ti, qe te arrestojn ramen, ke pare ndonje rast ti qe eshte futur ne burg kryeministri ne detyre? Mir a keq kjo po fut ca ne burg, NORMAL qe sdo fusi kryetarin, se po ra kryetari bien edhe reforma. Rama ka bere shkembim postin jetesisht me reformen. Duhet vite qe te maturohet reforma, po iku ai qe e mbeshtet humbet cdo gje. Ti thuaj qe keto spo i lejn rralle atyre qe ishin me pare, se ke sa te duash nga qeverite e Berishes qe duhen te rrasen mbrenda

  2. ik mor kar rilindje, reforma eshte per gomere si ty dhe per te shpetuar ramen. nuk ke tru ta kuptosh qe po hedh nji nga nji shoket e vet per te shpetu veten.

 3. 30 propagandë duke akuzuar kundërshtarët si të korruptuar, hajdutë, kriminela e anti reformë të drejtësisë.Dhe gjithë akuzat nuk i vërtetuan dhe kurkush nuk i dënua.Dhe u betuan që në jemi Rilindja dhe s’do bëjmë si kanë bërë ata duke përdhosur rilindasit e vërtetë.Dhe rezultati të gjithë të korruptuar e hajdutë tashmë në një shtet monist me një sistem drejtësie shtojcë e Rilindjes.Dhe ata që Rama dorëzon aspaku ngre akuza qesharake.Tani që DSH më në fund reagoi me ato që sigurisht i dinte shpresojmë që gjërat të ndryshojnë duke dhe kokën e kësaj organizate kriminale Ramën.

  1. Kur do vije dita te zhduken keta hajduter te pa ngopur, kudo ku jane rilindasit vetem vjedhin dhe abuzojne me pushtetin. Arixhijet ministre vjedhin dhe pozijne si mostra.

 4. Lufte klasash me taksat e popullit. Paguhen miliona leke rroga prokuroresh vetem me heq kundershtarin. Njerez te thjeshte kalben burgjeve per mospagim fatura dritash

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *