• |
ide | kryesore

Zbulohen interpretuesit e CMT Awards

Paparazzi, Slider

CMT Awards  njoftoi  të enjten disa nga bashkëpunimet e shumëpritura që do të ngjiten në skenën në Moody Center në Austin, Teksas më 2 prill, si dhe disa interpretues shtesë.


Grupi rock The Black Crowes do të performojë këngën e tyre hit “She Talks to Angels” së bashku me Darius Rucker. Ata njoftuan se do të bënin “CMT Crossroads”, i cili do të regjistrohej në Austin si pjesë e Javës së Çmimeve të Muzikës CMT dhe do të transmetohej diku në verë.


Shfaqja do të bashkojë gjithashtu  Wynonna Judd,  dhe kandidaten për videon e vitit Ashley McBryde për një performancë që do të shfaqet si pjesë e The Judds: Love Is Alive – The Final Concert eventqë do të transmetohet në pranverë. I nominuari për herë të parë për CMT, Jelly Roll, i cili është nominuar për videon mashkullore të vitit  do të bëjë gjithashtu debutimin e tij në skenën CMT duke kënduar këngën e tij hit “Need a Favor.” Tyler Hubbard gjithashtu do të dalë në skenë për herë të parë solo pas përfundimit të dyshes së tij Florida Georgia Line dhe do të këndojë këngën e tij hit, “Dancin’ in the Country”.

Muzikantët do t’i bashkohen një liste tashmë të gjatë të interpretuesve që përfshijnë bashkë-prezantuesit e CMT Kelsea Ballerini dhe Kane Brown (së bashku me gruan e tij Katelyn), Blake Shelton, Carly Pearce, Cody Johnson, Keith Urban dhe Lainey Wilson. Eventi  do të shfaqë gjithashtu yje të vendit në rritje duke përfshirë Megan Moroney, Jackson Dean, Nate Smith, Lily Rose, Avery Anna dhe Chapel Hart./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *