• |
ide | kryesore

Zyrtari rus: Nëse një vend arreston Putinin shpallet luftë, do përdorim armët bërthamore

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit
putin the sun

Arrestimi i Vladimir Putinit do të ishte një shpallje lufte e drejtpërdrejtë, kanë paralajmëruar autoritetet ruse, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshoi një urdhër arresti ndërkombëtar për kreun e Kremlinit.


Dmitry Medvedev, zëvendëssekretari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë dhe ish-presidenti i vendit, tha se nëse Gjermania, ose ndonjë komb tjetër do të arrestonte Putinin, kjo do të shkaktonte një sulm bërthamor në vendin përkatës.


Medvedev sulmoi veçanërisht ministrin gjerman të Drejtësisë Marco Buschmann, i cili tha javën e kaluar se Putin do të arrestohej me urdhër të Gjykatës Ndërkombëtare Penale së nëse ai vizitonte Gjermaninë.


45 Comments

  1. Si shumë kara të dalin o Nozi!
   Mos t’a kruajnë bythën me fik deti,se pastaj e sheh çështjen e mutokombit tënd

   1. Me vjen mire qe te gjithe ju patronazhistet Ruse keni dale hapur.

    Nuk fshiheni me.

    Kjo tregon qe jeni te paafte per te bere propagande te rafinuar, por njekohesisht dhe qe jeni shume te deshperuar.

  2. Perse elita me shum I sherbejn luftes kunder tjereve dhe paqes per vete. Praktikisht Jan te vendosur ne burim in e shkaku interesin dhe keshtu qe te gjith fjalen paq harrojeni. PAQA qe te vijn duhet nje angazhim masiv dhe sherbim per te jemi shum larg nuk pranohen domosdoshmerit dhe nuk nuk justifikohen pergjegjsit te palekundur te gjith qendrojn vetem per dhogari interesi

  1. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😊😊😊😊😊🤗🤗🤗🤗🤗

 1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  Ky medvedevi, do tia hajë kokën putanës

 2. Këta hiqen sikur këta e kanë vetëm bombën!! Në një verifikim që është bërë këtyre në Rusi rezultojnë që janë jashtë funksionit afro 70% e tyre.Kjo për mungesë mirëmbajtje.E kundërta në vendet e Natos.I kanë në efikasitetin e plotë.

  1. Ashtu? Ku i merr keto lajme te kalamajte e lagjes? Pse u alarmua nato aq shume kur zbuloi nendeteset ruse ne brigjet amerikane?

  2. Bravo Gimi!
   Dmth nuk i kane vajisur bombat keta ruset injorante?
   Mbase prandaj e kane sulmuar Ukrainen, qe ti marin ca vaj luledielli.

   1. shumë kara jeni ti dhe ai mbi ty, kur nisi pushtimin putana ishte në periferi të Kievit, sot është 600 km larg Kievit, kjo tregojnë se kanë ushtri të mirë që lufton duke u zmbrapsur.

    1. O kari i lales ti flet si e ema zeqos maje thanes, lufta ka strategji dhe synime, rusise nuk i duhet ukraina e pushtuar se nuk i plas dhe nuk e mban dot. Rusi do zonat me popullsi ruse dhe naton larg vetes dhe do ta beje se sben. Mbaje mend sesi do perfundoje sepse ke 300 mije ukrainas te vrare deri tani

     1. si i largohesh natos duke pushtuar territore qe i shkojne edhe me afer kufijve te kesaj te fundit ….apo lere ce deshe

 3. Askush nuk do guxoje ta arrestoje ndonjehere se iken ne pidh te semes. Raporti intelligences ushtarake amerikane ne kongres ishte i qarte, te pakten 10 vjetet e ardhshem fuqia ushtarake ruse do jete kercenimi me i madh. Femijet qe komentojne ketu budalliqe me lajmet e topit dhe syrit as qe e kane idene se cpo ndodh ne ukraine dhe se cfuqi ushtarake ka rusia. Vetem muajt e fundit perendimi ka zbuluar shume lloje mjaft te avancuara armesh qe nga raketat kinzhal deri te nendeteset poseidon e deri te raketat antitank. Pa folur per marreveshjen kine rusi per arme berthamore te avancuara

  1. o kar akoma pas 1 viti nuk e ke kuptuar që hajdutët muzhiko-komunistë rusë e kanë vjedhur rusinë e mos kishte pasuritë e nëntokës rusia do të ishte si haiti. dhe një vend i varfër jo i lirë kurrë nuk do të bëhet fuqi botërore, kërcënimi i tyre është si ata rugaçt që të thejnë xhamin e makinës, pra të hanë mutin.

   1. tifozet si ti jane edhe kara

    te ka fut sorros bythqiri ne kafaz
    sa qe kedo te votosh ke votu sorrrosin
    ha karin tash

     1. Rrote kari! Edhe ata qe e le ne te flase ashtu. Oo, bolja Medvedev ! Po perdore armet nukleare, çdo te beje perendimi? Do ti leshoje dje ai o bole.

 4. Para 2 javesh nendeteset ruse testuan bulava balistic missile, me nje rreze prej 8000 km dhe qe mbajne 10 mbushje berthamore. Keto lloj raketash nuk kapen nga radari.

  1. Ke dëgjuar për nëndetsen bërthamore “Kursk”, që u fundos në 2000 më duket, rusët të hanë mutin me teknologjinë e viteve 80

   1. Aftesine per te kuptuar sta jap dot, aq tru ke dhe aq kupton, se clidhje ka ajo e para 20 vjeteve me nendetesen e para 14 diteve vetem ti e di

 5. Një grup filorusesh që nuk lexojnë e shikojnë.Akoma na flasin për gogolin rus!!! Kanë 9 muaj s’janë në gjendje të marin një qytet të vogël.Ushtria ruse që e gërryer korrupsioni që nuk kanë as veshje as armatimin e duhur.Tani po përdorin tanket e luftës 2 botërore.Vete shefi i Wagner deklaroi para dy ditësh që nuk jemi në gjendje të vazhdojmë më luftën dhe do të kthehemi në Afrikë dhe për këtë kërkoi bashkëpunim nga Amerika. Janë duke u larguar nga bregu i majtë të qytetit Kerson janë në alarm në gadishullin i Krimesë dhe popullsia rusë po largohet.Forcat partizane atje kanë filluar aksionet. Rusët e dinë që s’mund të maten me Naton por dhe me ushtrinë ukrainase dhe qëllimisht bombardojnë fshatrat e qytetet duke i rrafshuar ato.Ata këtë dinë të bëjnë . Vetëm shkatërrim të objekteve civile duke vrarë dhe njerëz të pafajshëm.

 6. Ik laj pjatat apo ndonje hale o emigrant se smerr vesh nga keto gjera ti. Kur e pe shefin e Wagner pasi ata skane shef te flasi apo forcat partizane se na shastise. Rusise ke inat jepi hakun dhe te thuash te verteten nuk eshte ceshtje rublash apo filorusesh. Lufta ne Ukraine e nxitur nga perendimi perflitet si skema me e madhe e pastrimit te parave sipas shume mediave te pavarura dhe eksperteve .

 7. Rrobqirat pro LGBT amerikane dhe kurvat drogaxhinj ende te cajne jkarin me popullin drogaxhi homoseksual Amerikan. Ju qifsha Ameriken qe humbi luften me barinjte e Afganistanit

 8. o Emigranti, jo cdo “komentues” eshte domosdoshmerisht nje personi i ndryshem. shpesh ,ne nje teme te ngjashme,nje,apo 2-3 persona komentojne me shume emra,(sic bejne tek tema percaresit krahinor psh) prandaj dhe e kam kundershtu gjithmone kete metode propagandeje,sidomos kur behet nga ndonje komentues shqipfoles por me kombesi tjeter, sepse duan qe duke u paraqit si shume komentues te ndryshem, te japin pershtypjen qe shumica e shqiptareve mendojne keshtu, pra perca e sundo…………Keta zyrtaret ruse kercenojne shume, po te veprat ngecin .Kthejeni nje kercenim te vetem ne veper, atehere ju besojme,psh pse se coni Putinin(kuptohet jo origjinalin, por klonin) ne Serbi dhe shikoni si do reagojne,e me kete rast testoni edhe vellazerine serbo-ruse. e po nqs sguxoni dhe sia keni bese as klyshit tuaj serb, imagjino sa do guxoni ta coni ne Gjermani, E meqe ra fjala, pse kercenoni Gjermanine qe ska arme berthamore personale(edhe pse ne nje situate te tille do i lejohet blerja nga aleatet) dhe jo nje fuqi berthamore?.

 9. Keta ruset presionin e kan ne plan te pare , pa llogaritur pasojat e armeve berthamore.Te perdoresh armet berthamore do ishte nje vetvrasje per kedo qe e perdor.Perdorimi i tyre do sillte zhdukjen e njerezimit dhe askush nuk e deshiron ate.Cdo personel ushtarak ne rradhe te pare do mendonte per familjen e tij para se ta leshoj

 10. Rrote kari! Edhe ata qe e le ne te flase ashtu. Oo, bolja Medvedev ! Po perdore armet nukleare, çdo te beje perendimi? Do ti leshoje dje ai o bole.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *