• |
ide | kryesore

EMRI/ Alibeaj nxjerr kandidat në Tiranë përballë Këlliçit dhe Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Alibeaj

“PD e vulës” e Enkelejd Alibeaj ka vendosur të nxjerrë zyrtarisht një kandidat për kryetar bashkie në Tiranë për zgjedhjet e 14 majit. Përballë Erion Veliajt nga PS dhe Belind Këlliçit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” mësohet se PD e vulës do të garojë me Roland Bejkon.


Emri i tij është miratuar mbrëmjen e kësaj të diele në mbledhjen e kryesisë së partisë që ende vijon. Mediat raportojnë se Roland Bejko u zgjodh me shumicë votash nga Kryesia përballë emrit të Jonila Godoles.


Roland Bejko: Ja pse PL u përjashtua nga Partitë Socialiste Europiane, Meta po 'vuan' pasojat e aleancës me Berishën, “Foltorja” po rrënohet - Politike
Roland Bejko

Mediat raportojnë se 5 anëtarë të kryesisë nuk morën pjesë në votimin për Bejkon. Ata ishin: Gazment Bardhi, Dhurata Çupi, Jorida Tabaku, Ori Nebiaj dhe Jonila Godole.

Votuan pro Roland Bejkos: Fitim Zekthi, Taulanda Jupi, Kreshnik Çollaku, Orjola Pampuri, Xhemal Gjunkshi, Flamur Hoxha, Gazment Koduzi, Enkelejd Alibeaj, Taulant Zeneli dhe Agron Kapllanaj.

Abestenim votuan: Indrit Sefa, Endri Hasa dhe Juela Hamati.

Kandidatët e publikuar deri tani nga PD e Alibeajt, janë 18 nga 61 bashki që ka vendi. Të hënën përfundon afati që kanë partitë për dorëzimin e kandidaturave.

KANDIDATET E ALIBEAJT

Tiranë – Roland Bejko
Mallakastër- Agron Kapllanaj
Poliçan – Florian Qamo
Kuçovë – Ilirjan Koxhaj
Kamëz – Bilbil Bajraktari
Lezhë – Sandër Marku
Krujë – Sabah Sheta
Dibër – Naim Gazidede
Kurbin- Genc Doçi
Dimal- Dritan Sula
Patos- Pranvera Rizai
Vaut i Dejës- Klomentina Drini
Fier -Eriselda Zotaj Çelaj
Librazhd -Bujar Vreto
Vorë- Ibrahim Bruka
Korçë -Gjergji Gjata
Sarandë- Skënder Muço
Mirditë – Mark Ruçi

/LAPSI.al


25 Comments

 1. Ky roland bejko ne tirane do marë komisioneret , numeruesit edhe ato do ja plotesoje KQZ- ja. Mire ben.qe kandidon per nje kryetar te dorehequr por qe ka vulen jo vetem per vete por i jep mimdesine edhe te majtve qe nuk votojne dot as Ramen as Berishen ta keni si alteenative per te voruar … mgjth do mare 150 vota me shume se i nderuari H. Milloshi por se di a do bejne pune Lali erit qe ben disa dasma me kursimet e mamit …

 2. Nuk te ha mortja Lazaratasin Bejko ne Tirone

  Qelbesire Fierak i ndyre

  Vetem per ti sherbyer Rames

  Zagare dhe keta qe i shkojne mbrapa

 3. Pse në Tiranë.Pra që gjithë loja është të mbështesin Veliajn sepse aty kanë interesat e ashtuquajtura PD e vulës.Pra dhe mania për vulën një aksion i përbashkët Rama,Basha e Alibeaj.Sigurisht dhe dora e ambasadores.

 4. Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe
  Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe
  Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe Fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fucm europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe fuck europe

  1. Natyrisht, ju kafshet e Sales nuk doni Europe dhe Perendim, doni talibanet se njesoj me ata jeni, primitive te dhunshem. Kemi 30 vjet qe po shkaterroni Shqiperine, kur do pastrohet kjo fare e keqe….

 5. Bejko do mar dhe fondet qe jep Qeveria a KQZ per PDne, bravo. Pa fole per te tjerat qe Rilindja eshte e pa kursyer.

 6. Roland Bejko edhe ne Kryesine e Alibeajt mori 10 vota dhe as grupimi i tyre nuk e voton, por ishte nje grua mes tyre qe tregoi personalitet dhe beri betejen e saj te pare, Jorida Tabaku.

  Tabaku ka spikatur ne Parlament shume here me fjalen dhe oratorine e saj, por ne pozite te veshtire prej me se nje viti, per shkak te percarjes ne PD, Tabaku u luhat mes deshires per te ruajtur PD dhe orientimeve te Bashes e Alibeajt apo mbeshtetesve te tyre jashte vendit.

  Duke refuzuar kandidimin per kreun e Bashkise se Tiranes ne zgjedhjet vendore, Tabaku i tha “jo” nje loje te turpeshme ku nuk mund te behej pjese as prej origjines si tiranase, as asaj familjare, as per formimin e saj dhe kontributin per PD apo si deputete.

  Politika eshte prove e madhe per karakterin e njeriut, por kur asaj i ben balle nje grua, sigurisht qe ka vlere te dyfishte.

  1. Është tepër vonë. Dëmi po bëhet.Tani nëse do mbaj fjalën që ka thënë se do mbështes Këlliçin t’a bëjë dhe të shkëputet nga 3 aventurierë që s’kanë asgjë të përbashkët me të qenurit demokrat.

 7. Duhet lexuar CV e tij , te shohim Kam pershtypjen se ka nje begraund te mire politik dhe si drejtues Ti japin Cezarit ate qe eshte e tij

  1. Edhe ky i bithes eshte.
   Ke te drejte spiro.
   Jorgo car thote?
   Pra ky bithqiri eshte kaq i zoti sa ka nevoje per tironen se gjirokastren e ndriti.

  2. Keto cv dhe diplomat e blera nuk na thone asgje. Shqiptaret e njohin njeri-tjetrin me dhembe e dhemballe.
   Edhe Gjirokastra e Lazarati e njohin Bejkon, ndaj vetem atje mund te vleresohej me vota.

 8. Edhe ky i bithes eshte.
  Ke te drejte spiro.
  Jorgo car thote?
  Pra ky bithqiri eshte kaq i zoti sa ka nevoje per tironen se gjirokastren e ndriti.

 9. Rolandi eshte burre stof pavaresisht se kantidimi ne tirane e jo gjirokaster me duket i cuditshem. Prape me i mir se belind jevgu eshte

 10. Perse nuk vure Yuri Kim ne Tirane.

  Bejko nuk ka asnje lidhje me Tironen.

  Lazaratas qe eshte marre me hashash.

  Pyesin ne Gjirokaster

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *