• |
ide | kryesore

Lënë mandatin e deputetit për të kandiduar për kryebashkiak, ja pesë emrat e rinj që hyjnë në Kuvend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Janë pesë deputetë që lënë mandatin për të kandiduar për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 14 majit. Luçiano Boçi, Belind Këlliçi dhe Zef Hila janë deputetët e PD që lënë parlamentin për t’u bërë drejtues vendorë. Ndërkohë nga PS janë dy deputetët Benet Beci dhe Besjan Ajazi.


Ndërkohë për Elbasanin, mandatin e merr Qani Xhafa në vend të Boçit, në Tiranë vje Asllan Dogjani në vend të Këlliçit dhe në Shkodër, Zef Hila zëvendësohet nga Lodovik Hasani.


Po në Shkodër nga PS, Ilir Beqja kthehet në parlament pasi ikën Benet Beci dhe në Gramsh pas lënies së mandatit nga Besjan Ajazi vjen Shkëlqim Bullari.


3 Comments

  1. Hahaha tebpaska zene malli për keqen
   Ashtu 5ja dhe keqja me ka marre malli
   Për 16 :33 se emer ske ti .
   Beqka të do shumë tamam si e dashura e shvejkut që i tha të dua sa kte fijen e kashtës që e kam lënë bythe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *