• |
ide | kryesore

NATO: Retorika bërthamore e Putinit, e rrezikshme dhe e papërgjegjshme

-Instant, Lajme, Planet


Putin e bëri vendimin e ditur të shtunën dhe e krahasoi atë me veprimin e SHBA-së që vendos armët e saj në Evropë, shkruan Reuters.


Megjithëse vendimi i Putin nuk ishte e papritur , kjo është një nga sinjalet më të theksuara të Rusisë në lidhje me armë bërthamore që nga fillimi i pushtimit të saj në Ukrainë 13 muaj më parë.

“Referenca e Rusisë ndaj NATO-s për armët bërthamore është një mashtrim. Aleatët e NATO-s veprojnë me respekt të plotë të angazhimeve të tyre ndërkombëtare,” tha një zëdhënës i NATO-s.


2 Comments

  1. Sejcili prej njerzve token me pasurit e sa po ti jepet nuk ngopet lin pyetja po per ka q sa jemi nuk mjafton as gjithesija. Nga egoja dhe bindja erdhen varg e vije zbulim gjitha rrugeve qe ushqejn egon zhvillimi fuqis permes gjitha alternativa ve por as njera nuk siguroj ate e pse sepse po kaq sa me dun se fitun po kaq shkatrrun ne burim gjithcka TASHME te gjith ndollemi perball asaj qe sdeshirojm qe quhet vetshkatrrim vetzhgenjimi dhe ndeshkim hyjnor. E pse sepse. Njeriu mendoj se jemi te pavarur nga asgje por faktikisht AI QE GJITHCKA KRIJOJ NUK E KRIJOJ SIPAS DESHIRES SON POR VULLNETIT TIJE. NJE STOP PER NE NJE PAUZ KOHORE ANALIZE VLERSIMI KUPTIMI QARTESI JE PRANIMI PERSHTATJE NDRYSHIMI PER DOBI OSE NESE JO TE SHIJOJM VETSHKATRRIM PERGJEGJSI NDESHKIM. ERDHI MOMENTI TE BINDEMI QE CDO ANGAZHIM I JONI NE CDO KUPTIM SUKSESIN E KA VETEM ASHTU SIC ESHTE KRIJUAR TA KET NGA ZOTI BOTNAVE ME KRIJIM QE E SHOHIN PREKIM SHIJOJM CDO DIT DHE ME UDHEZIM HYJNOR TE MUNDESHEM PER TA PARE LEXUAR DHE ZBATUAR TE GJITH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *