• |
ide | kryesore

Basha përfshin Berishën në historinë e lobimit në SHBA

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme
Basha


Në ato pak fjalë që u tha gazetarëve, ndërsa po dilte nga oborri i parlamentit, Lulzim Basha lëshoi një thagmë, me të cilën e shtoi akoma më shumë mjegullën që vesh historinë e 500 mijë dollarëve, të paguara në SHBA para zgjedhjeve të 2017.

Pikëpyetjet mbi të vërtetën e këtyre parave e ndjekin Lulzim Bashën prej thuajse 5 vitesh, por në vend se ta sqarojë një herë e mirë, ai e komplikoi më tej me deklarata gjysmake.

Shkaku që gazetarët e pyetën për këtë çështje ishin deklaratat e Berishës nga seia e PD-së. Auditi që urdhëroi ai doli në përfundimin se paratë nuk kanë qarkulluar nga financat Partisë Demokratike.

“Edi Rama me akuzën për larjen e parave e shpëtoi Lulzim Bashën nga 6 vite burg dhe e shndërroi në një peng, që e përdor për çdo gjë kundër opozitës dhe kundër pluralizmit në Shqipëri” shtoi Berisha në konferencën për mediat.

Dukshëm i irrituar nga akuzat, Basha ka lëshuar versionin e radhës për burimin e parave.

“Të pyesi listën e të ftuarve në festën e tij familjare” u shpreh Basha për gazetarët.

Ky është një pohim që e ndërron krejt narrativën e deritanishme për financimin e lobimit të PD-së në SHBA. Basha pohon me këtë rast, se njerëzit që financuan lobimin e tij janë në Shqipëri dhe jo në SHBA siç kishte thënë më parë. Në anën tjetër, ai përfshin në këtë çështje edhe ish-kreun e PD-së, i cili deri tani ka pranuar se nuk di asgjë për këtë çështje.

Berisha: Shqiptaro-amerikanët firmosën fatura false të mbulonin Bashën

Ky është version i tretë që jep Basha për origjinën e parave me të cilat pagoi lobistin amerikan Nick Muzin. Kompania e tij i garantoi një foto me Trump, takime me kongresmenët republikanë dhe një shkrim në Breitbart News, pak para zgjedhjeve të 2017, kur Basha ishte kandidat për kryeministër i Partisë Demokratike.

versionin e parë, në Nëntor të 2017, Basha tha se “Kjo kompani ka marrë dhe kontribute të tjera. Ka marrë një kontribut me një shumë prej 500 mijë dollarësh, përmes një skeme plotësisht në përputhje me ligjin amerikan, nga shqiptaro-amerikanët që kanë bërë grumbullim fondesh”.

versionin e dytë disa muaj më vonë, Basha tha se nuk kishte asnjë lidhje me këto para dhe nuk mbante asnjë përgjegjësi.

“Çfarë ka bërë lobuesi dhe si e ka bërë lobuesi e di ai. Janë marrëdhënie të firmës Muzin me palë të treta”, deklaroi Basha disa muaj më pas, duke dhënë të njejtin arsyetim dhe për shumën prej 500 mijë dollarësh e cila në dokumentat e Muzin rezulton e paguar nga PD. “Nuk është bërë asnjë pagesë e tillë nga Partia Demokratike”, u shpreh Basha pas disa kohësh.

Akuzat për financime rus

Një shkrim i medias amerikane Mother Jones zbuloi se kompania që kaloi paratë në SHBA “Biniatta Trade LP” ishte regjistruar në Edinburg të Skocisë. Zinxhiri i kompanive guaskë të çonin tek dy shtetas rusë, Evgeny Sheremetyev dhe Kostantin Ferulev.

Nga këtu lindën dyshimet se lobimi i Bashës në SHBA ishte i financuar nga Rusia.

Në Shtator të vitit të kaluar, Zëri i Amerikës citoi një raport të komunitetit të inteligjencës amerikane sipas të cilit 500 mijë dollarët e financimit për lobimin e Bashës u dhanë nga Rusia.

“Në Shqipëri, Rusia i dha rreth gjysmë milioni dollarë Partisë Demokratike në 2017 përmes kompanive fantazëm”, tha burimi i qeverisë amerikane për Zërin e Amerikës.

Ky raportim e ka bërë akoma më të besueshëm këtë version të ngjarjes, ndërsa shpjegimet gjysmake të Lulzim Bashës vetëm sa e kanë shtuar amullinë.

Sipas deklarimeve të kompanisë “Muzin” ajo mori tre pagesa, në një shumë prej 675 mijë dollarësh, për punën e saj në favor të Partisë Demokratike në vitin 2017: pagesa e parë mban datën 24 mars 2017 dhe është bërë nga firma ‘Biniatta Trade LP”, me një vlerë prej 150 mijë dollarësh, dy pagesat e tjera janë bërë nga Partia Demokratike, njëra për 25 mijë dollarë, dhe tjetra për 500 mijë dollarë.

Vetëm ajo prej 25 mijë dollarësh është pranuar nga Basha. Dy të tjerat mbeten të paqarta ende sot.

Ambasadori i Rusisë në Tiranë: E vërteta e kontratave të lobimit të PD-së…

Rama inicioi hetimin ndaj Lulzim Bashës

Lulzim Basha është hetuar në Shqipëri për këtë çështje, pas disa letër-porosive që erdhën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në fund të procesit, Basha nuk u dënua, ndërsa grupi i prokurorëve që hetoi çështjen u përfshi në një konflikt të fortë mbi rrjedhën e hetimit.

Por hetimet e para për këtë çështje u nisën fillimisht nga zyra e FBI-së në New York.

Siç doli më vonë, hetimet nisën pasi kryeministri Rama zhvilloi një takim me ish-shefin e zyrës së FBI-së në New York, Charles McGonigal. Në takim, veç Ramës dhe McGonigal ishin të pranishëm edhe shqiptaro-amerikani Agron Neza dhe përfaqësuesi i firmës kineze CEFC, Dorian Duçka.

Materialet e para për FBI dolën nga zyra e kryeministrit Edi Rama, ndërsa këshilltari i tij Dorian Duçka pagoi për shpenzimet e dëshmitarëve për këtë çështje.

Pasi mori në pyetje lobistin amerikan Nick Muzin, FBI nuk nisi asnjëherë një procedim penal për këtë rast.

E vërteta e nxitjes së hetimeve për Bashën nga Rama doli pas arrestimit të ish-shefit të FBI-së në New York, Charles McGonigal. Ishte ai që i shërbente një oligarku rus Oleg Deripaska dhe që kishte fshehur udhëtimet në Shqipëri dhe paratë që kishte marrë nga Agron Neza./Lapsi.al


41 Comments

 1. Ironike, edhe rames edhe bashes ja ka hap vet dyert ne politike. Tani edhe me kelliçin…
  Terhiqne moa keput. Po dhe qta doxja sbperblejn…do i lem nd9mje biznes sa per sy e faqe. Ne te tjeter qe u kthym nga se kshu na u premtuan projekte etj etj ne hengrem sa krahu.

  Sa popull fisqir paskeni qen mer

 2. Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the leftFuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left Fuck europe and the left

 3. Italianet kane 1 shprehje te goditur qe vlen per kete fantazmen me floket me xhel – Chi non muore, si rivede(kush s’ka vdekur, shfaqet prape)

 4. Si nuk ka turp ky qelbësirë që gënjen çdo herë që pyetet nga gazetarët dhe jep versjone të ndryshme sepse harron si ka gënjyer gerët e kaluara.Njeri i pafytyre dhe pa karakter që shkatërroj PD dhe na ktjej në monizëm ,ju shoftë rraca e tij e keqe.

  1. E saktë! Dikur ne këtu e treguam me gisht këtë si tradhtar, po pak na besuan. Ja kush është ky!

   … Tani çfar i bie të jetë Alibeaj me shok?

 5. Basha tha qe perfituesit i njef berisha, i ka ne listen e dasmes………………………..Eh si flasin me kode keta……., eh sa gjera dine keta….. eh sa mut ha populli….., mut rus kesaj rradhe…

 6. o Luldhime si e kishte emrin ai pedofili hollandez qe te “biresoj” dhe te mori ne Hollande ku dhe te pergatiti per jeten?

 7. redaksinë e gazetës Koha Jonë, duke masakruar një gazetar dhe dëmtuar rojet e godinës. Dhe ata përdorën urë zjarri, armë dhe plumba, për të përdhosur redaksinë që po bënte betejë me Sali Berishën. Dhe e bën atë në shenjë triumfi ditën që Sali Berisha u rizgjidh në një parlament ilegjitimë.

  Ngjarja ishte po kaq barbare, por me adresë të qartë. Të nesërmen në mëngjes të gjithë e njihnin dhe dinin vrasësin. Ishte Sali Berisha. Për këtë arsye ai u rendit si një nga dhjetë armiqtë botërore të shtypit, në krah të Koresë së Veriut, Kubës Miloshevicit dhe Ajatullahëve të Iranit.Ti ceceni ketu lart pyete perdhunuesin salih kush ta ka vene emrin ty

  1. O mut i dhjetë nga Ram psikopati , ju kurvat e rilindjes PS, ish PPSh ish PK e baballarëve kriminel, kanë 72 vjet , që kur Mugosha dhe Papa-viçët e shkjaut krijuan partinë e farës më të keqe të njerëzimit në 1941 , që mbjellin gjakderdhje ne këtë vend , duke mos kursyer as gjakun e shokëve , mbasi e kanë të ngulitur mirë në tru se pushtetin me gjak e marrim , me gjak e mbajnë dhe me gjak e lëshojmë .

  2. Ju kurvat e rilindje krim-drogës , ish PS , ish PPSh ish PK e baballarëve kriminel keni 82 vjet , që nga koha kur Mugosha dhe Papa-viçët e shkjaut ju krijuan në 41-shin si parti e farës më të ndyrë në botë , për të mbjell vetëm gjakderdhje e përçarje në këtë vend , duke mos kursyer as shokët tuaj , e keni të ngulitur mirë në trurin e vogël parimin komunist të mëmës parti , se
   pushteti merret me gjak , e mbahet duke e mbrojtur me gjak .

  3. Ha rrocken e Rames ne mengjes, she vetem sufllaqe per dreke, or qyq ….jeni bere si tek emisioni “Veterani tregon”…

 8. Basha nuk u rrit dot as si politikan dhe as si burre, ndaj na mbeti gjithnje para syve si Luli “me pantallona te shkurtera”.

  Ka nje film italian te dekadave me pare me titull :”Burri me pantallona te shkurtera” qe ma solli nder mend deklarata e tij sot.

  Edhe kur Celibashi i kekonte firmen per regjistrimin e partise se tij ne zgjedhje, por edhe kur u be gjyqi i vules, Basha nuk u ndodh ne Shqiperi, ia mbathi.

  Cfare deklarata mund te beje ky “trim”?!

 9. Pse, nuk ka mundësi që një shqiptaro-amerikan të jetë në rrethin e atyre që fton për sebepe Berisha?
  Çfarë ka këtu për të shpikur versione non sens?
  O gagaçi i Lapsi.al, për Sali Ndyrësirë Berishën që dogji Shqipërinë dhe të qëlloi edhe me plumb më 21 Janar ,ti dhe legenët e tjerë, kërkoni prova për ” non gratën” nga DASH,kurse për Bashën për të cilin nuk u mor asnjë vendim Gjykate në lidhje me çështjen “Muzin”, aq më tepër që së fundi doli sheshit edhe ndërhyrja me porosi nga Rama te McGonigal për të implikuar kot Bashën,vazhdoni të njëjtin avaz..!!!!??
  Apo vazhdon tjerrjen delirante të fjalëve edhe ti si Sali kërma, ” ata që nuk janë palë nuk mund të jenë palë ,sepse nuk mund të jetë palë ai që nuk ka qenë palë”.
  Kush e humbi fytyrën që t’a gjesh ti o Aaaandi?

  1. O Gjergji ka dalë mor burrë.Po kush je të gjykosh Berishën.Po bën apo je.Basha i marë ato lekë.Rama e pikasi dhe me ndihmën e Macgonigal i hapi çështje në Amerikë.Ata sollën dosjen në prokurori.Rama ja mbylli dhe e bëri vasal.Kjo është e gjithë historia.Dhe sa për non gradën kaluan 2 vjet dhe as një dokument. Tanimë me aferën Macgonigal del hapur ndërhyrja e Ramës dhe Bashës tek Dsh Sorrosian për këtë vendim.

   1. Kjo është historia apo histeria e rradhës, o Gimi. Se jo shumë përpara ishte Soros. Tani është FBIja, nesër do jetë CIA, pasnesër UFOt. Është e habitshme çfarë magjije ju ka bërë ky plak kriminel matuf Tropojanë (më njerëz muta të pabesë se Tropojanët nuk lind nëna – të vrasin natën, të qajnë ditën) – qe vazhdoni ta ndiqni nga pas si manarë?

    Por pa merak, edhe nëse nuk e njihni ju, e kanë njohur Shqiptarët tanimë. Edhe Edvin hajdutit apo Erjon plehut do ja japin votën 100 herë dhe Sali Berishës, kurrë më. Absolutisht kurrë më.

    1. I vetmi që ka krijuar këtë histeri është Rama.Dhe më duket që është nën hetim në Amerikë. Apo jo? Pjesë e kësaj historie sigurisht është dhe Basha sepse ai i ka marrë lekët pa hyrë në arkën e PD.Dhe sigurisht Rama shfrytëzoi momentin më ndihmën e Macgonigal i hapën hetim.Dosja erdhi në Tiranë dhe ja mbylli për t’a pasur në dorë për të bërë atë që do kërkonte ai.Veprimet e mëtejshme treguan që çuditërisht Basha bëri aksione të pa llogjikshme.Dhe tani bën deklarata që fajin ma ka Saliu!!! Një skuth i vërtetë.

     1. Flisni kot, harxhoni kohe kot, humbisni energji kot duke folur per Ramen per sa kohe mbani Berishen aty. Eshte humbje kohe totale cdo diskutim per Ramen per sa kohe mbani Sali Berishen. Po e them pa asnje cinizem kete.

   2. Ky është problemi miku im,unë e gjykoj sepse e votoja,dhe ai e ktheu PD nga një forcë me njerëz të shkëlqyer në një grup talebanësh që për hatër të “Padishahut” digjen në zjarr…
    Ata që të treguan ty ” demokracinë” të thanë se demokracia është shumicë.
    Kurse ne të tjerëve na thanë se është shumicë që zbaton ligjin dhe respekton ( jo shqiptarçe) pakicën.
    Saliu kurrë nuk njohu asnjë ligj dhe linçoi çdo pakicë që mendonte ndryshe në PD.
    Tani ti mbaj Saliun!
    Për demokraci më mirë mos fol…

  1. Cudi, sepse te gjitha sherret dhe vrasjet te cojne tek kapo karteli Narcos qe ka si pune part time dhe “Kryeminister i Shqiperise” per at te keq.

  2. Në fakt çojnë tek rama

   Niçja i shijakut shullazi imer lala ndoka prenga doshi rrahman rraja bushi mw 20 emra i krujes, qifja frroku suel çela qazim sejdini, roshi i kavajës etj etj etj etj

    1. ka VETEM nje mut dhe ai eshte RAMA. mut qe ka qelbur dhe dhjere tere shqiptaret qe po ikin nga syt kembet.

     1. Po boll se nuk jan me te mir ata dy te tjeret, nje mut jan, besom

 10. Ky ishte varianti i trete. Pale dhe sa variante te tjera do nxjerre Brava ne ditet ne vijim. Varianti i vertete i Braves eshte se leket jane nga 14 kompanite e veta (ne emer te shokut kunat). Prandaj i duheshe opozita Braves, sepse sa me shume vite bente si fasade opozite perballe Ramazonit, qe me shume kompani hapte kunoti i Braves. Eshte thjesht “biznes”! Prandaj ketij kurve e gjithe kurvave rreth e perqark tij i duhesh sire nena qe ne 2017!

 11. Lulqimi mbaj mend qe ne 21 janar ka qene minister i brendshem. I erdhi hollandezi me lule per ta uruar.
  E pengon kari ne goje qe nuk flet?

  1. ne nje deklarim konfidencial, nje nga gardistet qe ishte prezent tha: Basha kerkoi te jepte doreheqjen kur Saliu dha urdher te shtinin. Shkoi te Saliu dhe tha: un jap doreheqjen. Saliou u pergjigj: Jep ti doreheqjen po qe nesere te fluturon koka. Kjo eshte e verteta, Basha ka qen peng permanent, po ka qen me shum peng i Sales.

 12. Problemi eshte se e gjykoni PD si force politike normale ne fakt PD e Berishes dhe e te tjereve eshte “klan” ose “fis” dhe ajo da analizuar si nje shoqeri e mfshete dhe jo si nje shoqeri e hapur.

  1. O kar ça flet

   PD është më normale se ridhjerja o kar. Ridhjerja është kombinim sigurim banda dhe patronazhiste

   PD ka intelektualë duke fiëëuar mga prof dr berisha, boçi, shehu, pollo, bylykbashi, ilir alimehmeti, e qindra të tjerë

  1. Nuk e di të jetë kaq i pavlerë pa dinjitet. Ça faji të ka Berisha or i pa besë. Të bëri deputet, ministër e kryebashkiak .Pse kaq mosmirënjohës.Po siç duket si droma e të qënit mediokër të bën të sillesh kaq ulët!!!I harrove çar deklaroje dikur.Mi kanë mbledhur shqiptaro-amerikanet lekët.Tani thua e di Berisha.Kujton se do bësh prapë protagonistin??Mos i mundo.Tani gjërat janë kthjelluar.Ju që e konsideronit veten e reja e PD nga sjellja do ju kishte zili dhe P. Njerëz me sedër të sëmurë dhe karrieristë cmirëzinj. Për atë karrierë i bëtë vegla të Ramës.

 13. Dihej qe Berisha ishte mbrapa Bashes. Basha ishte thjesht kukulla e Berishes qe ai e kishte vene ne krye te PD-se per te ruajtuar interesat e tij personale dhe te atyre prane tij.

  Kete fakt kaq evident vetem patronaizhistet konviktoriste te Foltores (qe llapin lart e poshte per nje cope buke) nuk e dine.

 14. Po normale qe Berisha e dinte, pse ka ndonje qe beson te kunderten? Ku bente gje Basha pa lejen e babes, edhe kur shkonte ne hale i merrte leje babes.

   1. Nje her qe tentoi e pam ca I beri baba. Te kishte tentu me par e kish qi ne byth baba me par, para non-grates, dhe pastaj e shifje ti, prap km baba. Po vec kur e ben non grata e detyrun me shantazh tja fuste babes

 15. Goxhaj akuzon Berishën se ka anashkaluar Departamentin kundër shpopullimit në PD, duke mos e thirrur në konferencë.

  Avokati gjithashtu cilëson Alfred Lelën, drejtorin e kabinetit të Berishës dhe Akil Krajën si dy zara të Sorosit.

 16. sepse të gjitha rrugët e parasë së tyre, po t’i ndjekësh, përfundojnë aty, tek katër a pesë përdoruesit mëdhenj të parave të tyre që ndërtojnë së bashku blloqet e gradaçelave e pallateve kudo nëpër Tiranë e bregdet.

  Unë jam kandidat për Bashkinë e qytetit ku jetoj, sepse nuk jam shpallur “non grata” i akuzuar për korrupsion të qënësishëm, as i akuzuar për mbështetje të trafikantëve dhe grupeve kriminale, as si pengues i demokracisë.
  Unë jetoj me punën time.

  Por ama, dy pyetje më mundojnë prej kohësh. Ku i gjen paratë Foltorja për shpenzimet financiare maramendëse që bën?! Në cilën bordero paguhen njerëzit e shumtë të të gjitha niveleve të angazhuar te Foltoria?!

 17. Në Tiranë gjithë lista e mundshme fituese është me njerëz të LSI dhe pjesa tjetër me demokratë të Berishës që janë nën kontrollin e Ilir Metës/aj. Askush që nuk e do Ilir Metën/aj, nuk është në pjesën fituese të listës.
  Kjo është përtej shprehjes popullore që Berisha “për një plesht djeg gjithë jorganin” Në këtë rast ai ka djegur gjithë demokratët vetëm që të bashkëjetonte me një plesht si Ilir Meta/j dhe jo të kandidonte me vulën historike të Partisë Demokratike.

 18. Ketu jane 3 maskarenj qe te tre sot po luftojne njeri tj Filluan me PD e Degraduan 100% Jo shume larg do degradoj edhe PS e cila duhet te kishte dale jashte loje qe ne 92 por Sala na e la peshqesh Bashkevuajtes dhe vellezer edhe sa e sa faje te tjera ka ky njeri mbi kurrizin tone ZOTI marrte hak se populli nuk eshte i zoti !!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *