• |
ide | kryesore

Sulmi ndaj Top Channel, Artan Hoxha: Roja u qëllua nga një plumb i devijuar, eci 7-8 metra dhe u rrëzua

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Artan


Gazetari i kronikës, Artan Hoxha është shprehur se roja që humbi jetën në ngjarjen e rëndë të regjistruar mesnatën e kaluar nga sulmin ndaj Top Channel është goditur nga një plumb rikoshet.

Hoxha ka zbardhur dinamikën duke thënë se një nga predhat e kallashnikovit ka devijuar nga kangjellat dhe ka depërtuar aluminin e kabinës ku ai qëndronte.

“Një nga predhat e kallashnikovit ka devijuar nga kangjellat dhe ka depërtuar aluminin e kabinës ku ai qëndronte. Viktima ka tentuar që të hapë derën, ndoshta për të shkuar tek troja tjetër. Por nuk ka ecur dot më tej se 7-8 metra dhe ka ndërruar jetë në vend.

Autorët nuk kanë pasur ndonjë problem individual, secili nga ju mbaron punën dhe del në rrugë. Mesazhi që ka ardhur mbrëmë ka një domethënie tjetër. Sot duhet të ishin përdorur edhe rrugët e pandershme për të zbardhur ngjarjen. DEA bëri aleancë me Calin për të goditur Escobarin. Sepse është emergjente zbulimi i autorëve dhe sidomos zbulimi i organizatorëve. Nuk është një ngjarje që realizohet aty për aty. Duket se është një ngjarje e mirëmenduar e organizuar. Kemi të bëjmë me urdhërues dhe financues.”


11 Comments

 1. Fuck europe. Sa per viktimen le te filloi shfaqja. Zgjatini sa me shume lajmet se do harrohen te gjitha. Pastaj kur ta keni la e tha edhe ket lajm hidheni nkosh.

  Mir o shqiptar o rrot kar ? Ok hajde ropt tani

 2. DEA aleance per te kapur Escobar-in? Po kujt ia shet keto o Tançe? Hajde profesionalizem hajde! Sikur po ben muhabet tek kafja e lagjes apo po poston status ne Facebook.

 3. redaksinë e gazetës Koha Jonë, duke masakruar një gazetar dhe dëmtuar rojet e godinës. Dhe ata përdorën urë zjarri, armë dhe plumba, për të përdhosur redaksinë që po bënte betejë me Sali Berishën. Dhe e bën atë në shenjë triumfi ditën që Sali Berisha u rizgjidh në një parlament ilegjitimë.

  Ngjarja ishte po kaq barbare, por me adresë të qartë. Të nesërmen në mëngjes të gjithë e njihnin dhe dinin vrasësin. Ishte Sali Berisha. Për këtë arsye ai u rendit si një nga dhjetë armiqtë botërore të shtypit, në krah të Koresë së Veriut, Kubës Miloshevicit dhe Ajatullahëve të Iranit.

  1. O kurve mavi qe na ke ca trapin gjith diten me keto perralla per kalamoj.
   Kur e dogji sala pse kompjuterat e redaksise ishin te gjithe pa hard drives???
   Shko pyete njiher nikolle..
   Rrot kari me zile

 4. Mund te jete burri i Olta Gixharit. Ai ka paguar qe kjo e fundit te fitoje BB, kane dale audio sipas te cilave ka bere shantazhe dhe meqe punon me pune te pista ne Spanje mund te jete nje piste hetimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *