• |
ide | kryesore

Blinken: Dodik po ndjek rrugën autoritare të Putinit

-Instant, Lajme, Slider

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar nga presidentit të Republikës Srpska, Milorad Dodik.


Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blinken u shpreh se sulmet e Dodik ndaj të drejtave dhe lirive themelore  në Republikën Srpska tregojnë se ai po ndjek rrugën autoritare të presidentit rus, Vladimir Putin.


“Sulmet e Milorad Dodik ndaj të drejtave dhe lirive themelore në Republika Srpska tregojnë se ai është në rrugën autoritare të Presidentit Putin.
Departamenti i Shtetit, i përfaqësuar nga ambasadori Michael Murphy, vazhdon të avokojë për të ardhmen demokratike dhe të begatë që e meritojnë të gjithë qytetarët e Bosnjës dhe Hercegovinës”, shkroi Blinken në Twitter.


3 Comments

  1. Cfare ndryshimi ka me Ramen apo aty ku keni interesa personale nuk shikohet diktatori.

    Ku ka rene DASH , cfare ndryshimi per keq nga Ollbrajt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *