• |
ide | kryesore

Stone: Michael Douglas u pagua më shumë se unë në ” Basic Instinct”

Paparazzi, Slider

Sharon Stone zbuloi së fundmi në drekën e 43-të vjetore të çmimeve Muse të New York Women In Film & Television se ajo fitoi vetëm 500,000 dollarë për thrillerin “Basic Instinct”.


“Michael Douglas fitoi 14 milionë dollarë. Unë isha e re dhe ai ishte një yll shumë i madh,” tha ajo para turmës së ekzekutivëve kryesisht femra të filmit dhe televizionit të martën. Stone shpjegoi gjithashtu se si ajo u përball me mungesë respekti nga një producent  në projektin e drejtuar nga Paul Verhoeven, i cili vazhdoi t’i referohej gabimisht asaj si Karen gjatë gjithëfilmit”. “Edhe pas Oscars ai ende më thërriste ‘Karen!’ Dhe unë e mbajta atë poshtërim vërtet thellë brenda meje – edhe pse emri im nuk ishte në poster,” shtoi aktorja.


Stone u nderua në këtë ngjarje me tetë gra të tjera, duke përfshirë yllin e “The Piano Lesson”, Danielle Brooks, presidenten e Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Filmit, Janet Yang, yllin e “Slumdog Millionaire”, Freida Pinto dhe Sandra Lee. Lee doli në skenë dhe e vlerësoi Stone për “disa nga këshillat e mia më të mira” kur u ul pranë saj në një avion përpara se të njihej si një prezantuese dhe aktiviste e stilit të jetesës./Lapsi.al

 

 


1 Comment

  1. Pro-filja serbe Sharon Po ben viktimen tani. Po kush e njihte ate?! Po te mos kishe hapur kembet e te nxirrte ate qe eshte private kurre nuk do ishe permendur Jo me te paguhej sa aktori kryesor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *