• |
ide | kryesore

Tory Lanez apelon vendimin për sulmin ndaj Megan Thee Stallion

Paparazzi, Slider

Tory Lanez ka paraqitur një apel tre muaj pasi ai u shpall fajtor për qëllimin e Megan Thee Stallion, sipas TMZ. Në dokumentet gjyqësore të marra nga gazeta, avokati i mbrojtjes penale të reperit “Say It”, Jose Baez pretendon se dënimi i klientit të tij duhet të hidhet poshtë sepse “prova të parëndësishme” u paraqitën në gjyq.


Baez pretendon se një foto pa këmishë e Lanez  duke mbajtur një arme në gjoks është përdorur për të “nënvizuar para jurisë se klienti i tij kishte një dashuri për armet”.Avokati gjithashtu pretendon se ishte një “gabim i kthyeshëm” për prokurorët që kërcënuan se do t’i paraqesin jurisë tekstet e reperit


Për më tepër, Baez beson se ishte e gabuar që juria të kishte dëgjuar një intervistë 80-minutëshe që prokurorët kishin pasur me ish miken e Megan, Kelsey Harris, e cila ishte në automjet me të dy reperët natën e të shtënave.Intervista e Harris ishte lënduese për rastin e Lanez – edhe pse më vonë ajo hoqi dorë nga shumica e asaj që tha.

Në dhjetor të vitit 2022, Tory u dënua se qëlloi Meganinë pjesën e pasme të këmbëve të saj  pasi u largua nga shtëpia e Kylie Jenner në korrik 2020. Ai u akuzua për nga një vepër penale për sulm me arme zjarri gjysmë automatike dhe mbajtje të një arme zjarri të mbushur, të paregjistruar në një automjet. Reperi përballet me 22 vjet burg për akuzat dhe një “gjasë të madhe” që ai të deportohet përsëri në Kanada. Ai është caktuar të dënohet më 10 prill./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *