• |
ide | kryesore

Kërkoi ndryshimin e masës, shtyhet gjyqi për Alda Klosin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Alda

Kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë, shtyhet gjyqi për ish-zyrtaren Alda Klosi.


Ish-zyrtarja, e cila akuzohet për “pastrim parash” dhe “deklarim të rremë të pasurisë”, kërkoi lirimin nga qelia dhe caktimin e masës ‘arrest shtëpie’ duke dhënë argumente se ishte e gatshme që t’i përgjigjej hetimeve.


Përmes avokatit të saj Klosi mbrojti këtë kërkesë për faktin se duhej të ishte në banesë për shkak se duhej të kujdesej për nënën e saj të verbër dhe djalin e saj të mitur.

Shkak i shtyrjes është bërë fakti se gjyqtari është i angazhuar në seanca të tjera të dhënies së masave të sigurisë.2 Comments

  1. Ja moret doren te gjithe ju qifsha rracen e keqe. Merr nga leket e “xhaxhait” dhe paguaj dike te kujdeset per nenen ndersa djali ka dhe baba . Ne burg te rrish dhe e ke pak o kurve mavi

  2. Po mire moj kokrra e kurves, nenen dhe femijet nuk te dolen sot ne skene, i ke pasur prej kohesh. A e vrave ndonje çike mendjen qe i ke ne shtepi dhe duhet te jesh nje femije, nene dhe se fundmi “bashkeshurre” qe ke pergjegjesi ????
    Apo pasi i ke fut duart ne xhepat e dynjase te dolen papritur nena dhe femijet …..
    Je nje kokrra e kurves qe duhet te rrish ku e ke vendin se deri dje syte i ke pas vetem ke leket. Qe ta dije kjo dhe shurrat e tjera te ridhjerjes qe perpara se te marrin gjene qe nuk eshte e vetja te mendojne ke kane ne shtepi …..
    Qe ta dijne serisht shurrat e tjera qe nuk do kujdeset as ahmetaj, as rama dhe askush nga ata qe i urdherojne….
    Burgu eshte pak !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *