• |
ide | kryesore

Zgjedhjet lokale, Celibashi pret ambasadorët e SHBA dhe të BE-së

-Instant, Lajme, Të fundit
Shorti

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka pritur në takim ambasadoren e SHBA Yuri kim dhe atë të Bashkimit Evropian Christiane Hohnann. Ky takim vjen pak ditë para nisjes zyrtare të fushatës elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit. Ambasadorja amerikane, Yuri Kim në një intervistë për Zërin e Amerikës tha se personat e shpallur “non grata” nuk duhet të marrin pjesë në zgjedhje.


Sipas saj, peronat e sanksionuar për korrupsion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk mund të luftojnë korrupsionin.


“Dhe mendoj se kur ke njerëz të përcaktuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për korrupsion domethënës, kur këta individë pretendojnë që do të largojnë korrupsionin, është njësoj si zjarrvënësi i fshatit që premton se do shuajë të gjitha zjarret; madje jo vetëm kaq, por kërkon edhe të gjitha shkrepëset që mund të gjejë nga të gjithë fshatarët e tjerë. Është thjesht e gabuar, e gabuar”, tha Kim.8 Comments

  1. fuck europe, sepse gjeten shesh dhe e ben pershesh. Evropa eshte playground per Soros qe perhap korrupsion dhe i shkel me kemeb te drejtat e njeriut. nderkohe qe evropa eshte supost ne bythe per njerzit qe punojne dhe luftojne per te drejtat e tyre.

    Fuck Europe dhe loja e interpretimit…nazist te veshur si dashamires te demokracise ( asaj lindores )

  2. fuck europe, sepse gjeten shesh dhe e ben pershesh. Evropa eshte playground per Soros qe perhap korrupsion dhe i shkel me kemeb te drejtat e njeriut. nderkohe qe evropa eshte supost ne bythe per njerzit qe punojne dhe luftojne per te drejtat e tyre.

    Fuck Europe dhe loja e interpretimit… nazist te veshur si dashamires te demokracise ( asaj lindores )

  3. Estradë në KQZ për të mbuluar turpin që bënë kur pranuan zgjedhjet vendore moniste dhe nuk u kujtuan se e shkelën demokracinë hibride të Shqipërisë me të dy këmbët.

    Çfarë ka ndryshuar që këtë herë paskemi test demokracie ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *