• |
ide | kryesore

Zgjedhjet/ Meta sfidon Ramën: Në qarkun e Shkodrës do dalim 5-0

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nga Kopliku ka sfiduar kryeministrin Edi Rama për zgjedhjet e 14 majit.


Ai tha se në zgjedhjet lokale si koalicion do të marrin në qarkun e Shkodrës rezultatin 5-0.


“Nuk është rastësi kjo situatë sot, që njerëzit të largohen. Padre Pllumbi më thoshte; jemi popull blegtor. Do dalim 5-0 në qarkun e Shkodrës. Në qarkun ndoshta më të diskriminuar nga kjo qeveri. Po flasim për Shkodrën dhe se si mund t’i hiqet drejtoria e Arsimit? Kjo gjë nuk është rastësi, është bërë enkas për t’i ulur peshën rëndësinë. Por Shkodra si qark do jetë në krye të rezultateve. Ju e shihni panikun e tyre. Nuk kanë asnjë propozim. E vetmja gjë që iu ka ngelur është presioni i njerëzve.”, tha ai.14 Comments

 1. Po e tha ky. Del gjithmon e kunderta.
  Keq gjerat, po mori dhe shkodren rama. Do jet humbje spektakolare.

 2. Sot Lelo erdhi i tronditur në kafe. Doktori e kishte thirrur dhe e kishte bërë për një lek, pasi dëgjoi që Edi Rama do bënte një podcast.
  -Kjo është ideja ime i tha. Më ke futur thikën pas shpine. Më ke dekonspiruar tek Edi Rama.
  Lelo ishte mbrojtur, por tërbimi i Doktorit ishte i madh.
  -Si t’ia bëj i tha Mulit. E kam keq punën. Nuk më qas më në zyrë.
  -E gjejmë tha Muli. Bëjmë një fabulë që informacioni ka rrjedhur nga zyra e Doktorit tek grupi i Salianjit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *