• |
ide | kryesore

Donald kërkon mbështetjen e Melania pas akuzave

Paparazzi, Slider


Pasi Melania Trump u pa për herë të parë që nga akuza dhe arrestimi i bashkëshortit të tij Donald, burimet thonë për Page Six se ajo ka pranuar të mbështesë në fushatën e tij.

Një burim tha se mesazhi i saj publik dhe paraqitja e saj me Donald erdhi pasi ky i fundit  e nxiti atë të ishte pranë tij. “Ai i tha asaj, ‘Unë me të vërtetë kam nevojë për ty për këtë sepse ne do të bëjmë fushatë’, tha një burim. “Ata patën një bisedë  gjatë fundjavës dhe ajo ka  rënë dakord të jetë në bord.”

Dyshja u pa gjithashtu për Pashkët në resort duke drekuar. Një person i brendshëm tregoi për vaktin e festave: “Ajo donte të ishte vetëm me të; kjo ishte kërkesa e saj.”  Burimi shtoi, “Fakti që ishin vetëm ata të dy ishte një deklaratë e madhe. Kjo ishte një deklaratë [duke thënë], ‘Ne jemi bashkë, unë qëndroj pranë burrit tim’”.

Trump pritet të kthehet në gjykatë në dhjetor në Manhatan, pasi u deklarua i pafajshëm për falsifikimin e akuzave të të dhënave të biznesit, duke përfshirë pagesën prej 130,000 dollarësh për  Stormy Daniels në këmbim të heshtjes së saj për për një aferë përpara fushatës së tij të vitit 2016. Ish presidenti ka mohuar fuqishëm lidhjen e supozuar dhe çdo keqbërje. Avokatët e tij i kanë thënë The Post se ai “nuk ka kryer asnjë krim” dhe janë zotuar të “luftojnë fuqishëm këtë ndjekje politike në gjykatë”./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *