• |
ide | kryesore

Zbulohet seriali prequel i “Game of Thrones”

Paparazzi, Slider

Shërbimi i ri i transmetimit i HBO dhe Warner Bros. Discovery do të sjell një seri prequel të përfolur më parë “Game of Thrones”, “A Knight of The Seven Kingdoms: The Hedge Knight”


Seriali bazohet në librat “Dunk and Egg” të George R.R. Martin, i cili ndjek shumë familje teksa luftojnë për autoritet mbi tokat e Westeros. “Game of Thrones” u shfaq premierë në vitin 2011 në HBO dhe u bë një mega-hit në mesin e fansave. Parathënia është vendosur një shekull para “GoT” dhe do të tregojë një “kalorës të ri, naiv por të guximshëm” të quajtur Ser Duncan the Tall dhe pronarin e tij, Egg, sipas hyrjes zyrtare të Max për serialin.Autori George R.R. Martin do të shërbejë si shkrimtar dhe producent ekzekutiv, së bashku me Ira Parker. Ryan Condal dhe Vince Gerardis si kolegë EP. Do të shkruhet nga Martin dhe Parker. Ky është prequel-i i dytë që godet ekskluzivitetin “A Song of Ice and Fire”. I pari, “House of the Dragon”, zhvillohet rreth 200 vjet para “Game of Thrones” dhe aktualisht është në prodhim për sezonin e tij të dytë. Casting nuk është shpallur ende për “A Knight of The Seven Kingdoms: The Hedge Knight”.

Në “Game of Thrones” luajti Peter Dinklage në rolin e Tyrion Lannister, Emilia Clarke si Daenerys Targaryen, Pedro Pascal si Oberyn Martell, mes aktorëve të tjerë të famshëm, duke përfshirë Sophie Turner dhe Kit Harington. “Unë po e shijoj vërtet atë”, tha Harington për prequel-in e “House of the Dragon” gjatë një interviste me “Entertainment Tonight Canada” në fillim të këtij viti. Mendoj se ata kanë bërë një punë fantastike.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *