• |
ide | kryesore

Berisha bën leximin kontrovers të intervistës së Gabriel Escobar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka “zbërthyer” vizitën dhe deklaratën e zyrtarit të lartë të DASH, Gabriel Escobar. Në një komunikim me gazetarët, Berisha i qëndroi mendimit të tij se i ka pëlqyer vizita e Escobar, madje sipas tij “ai ka parashikuar fitoren e Sali Berishes”.


Lexo më tej: Flet Escobar: Berishës nuk i hiqet “non grata” edhe nëse fiton zgjedhjet 


Berisha: Dje deklarova se më pëlqeu vizita e zotit Eskobar. Sot ju deklaroj se më pëlqeu intervista e zotit Eskobar.

Më pëlqeu sepse ajo më faktoi se nuk isha i gabuar kur deklarova se më pëlqeu vizita. Dhe kur ju thashë se kjo vizitë shtroi një detyrë para meje, ekstradimin e Ramës në SHBA.

Unë atë deduksion e bëra nga takimi i paprecedent në 32 vite të karrierës sime politike, takim në të cilin nuk u fol asnjë fjalë e vetme. Ndonëse vizita u deklarua se ishte për zgjedhjet lokale, aty asnjë fjalë për asgjë.

Cila ishte kryefjala e intervistës së tij? Ishte një: e pyetur nga gazetarja për problemin e Ramës me McGonigal, ai u përgjigj se nuk komenton për një çështje penale e hapur.

E di çfarë do të thotë çështje penale e hapur? Do të thotë derë e burgut e hapur. Një derë qelie e hapur për Edi Ramën.

Kjo ishte kryefjala, kjo ishte e vërteta. Ndaj dhe Edi Rama nxinte bashkë me ministreshat e tij me lopatë në dorë pas takimit.

E dyta, ai ishte një lajm shumë interesant. Edhe në rast se fiton, tha, pra parashikon fitoren time. Unë e vlerësoj këtë. Unë u thashë se në kryeqytetet e Europës dhe botës po binden për rikthimin e fuqishëm të Sali Berishës dhe fitoren e PD-së.

Po do thuash ti që ai thotë se nuk ndryshon vendimi. Këtu kam një përgjigje shumë të thjeshtë. Gazetarja, Grida, por edhe ju, mund të bëni një pyetje: a ka kërkuar Sali Berisha një kërkim të ndryshimit. Jo, nuk ka kërkuar.

Se si mund të ndryshojë vendimi, pa kërkuar i ndryshuari, këtë nuk e imagjinoj. Unë kam paditur Sekretarin e Shtetit në gjykatën e Parisit për shpifje, çka nënkupton çdo mundësi që unë të kërkoj ndryshimin e vendimit. Është vetëm kështu.24 Comments

 1. “non grata eshte kurva e sorrosit,qe ka debuar nje milion te rinje.paguan takse per te ndenjur ne pusht-ati.

 2. Si përfundim Berisha paska pjerdhur krejt.
  Familja duhet ta ruaj.
  Në intervistën Eskobar e tha hapur. Nuk do të ketë kurrë, në asnjë rast, komunikim me Berishën dhe gjynaf për ata që i shkojnë mbrapa. Megjithëse bar ka plot. Le të hanë.
  Ndërsa tha disa here se marrëdhëniet tona me qeverinë shqiptare janë më të larta e më të mira se asnjëherë tjetër.
  Po kush e kryeson qeverinë? RAMA .

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o kar e ku e din ti se kush është eskoleshi, është një nënpunës i thjeshtë, o idiot Berisha është ish president ish kryeministër, edhe pse në një vend me shumicë idiote si ti

   1. o cop pidhi, Berisha nje nje morr bythe per USA. USA spjerdh per presidentet e vet, po pjerdh per nje enverist provincial ne nje vend qe eshte sa nje lagje New Yorkut. Vazhdo o dumbabist ushqeje veten me karlliqet e Berishes, ashtu si ke ber 10 vjetet e fundit.

  2. Ky idjoti jo vetëm nuk di çfarë është Eskobar që nuk e pjerdh njeri.
   Por ky nuk di që dhe Biden është një copë ish-komunisti që hiqet gjoja si demokrat.
   As duam tja dimë për një president komunist.
   Berisha, legjenda jonë do të fitojë edhe këtë herë kundra puçit neokomunist të SHBA së.

 3. Thelle e me thelle drejt sukseseve te reja!!!

  🥒🥒🥒🍑🍑🍑

  😂😂😂✌️✌️✌️

 4. BODRUMASIT, TE PA EMER, PALAVOZET E SHERBIMIT PATRONAZHIST, NE EKUILENCEN E TYRE IDIOTE TE NDRYSHKUR E BAJATE, SULMOJNE BERISHEN ME LLUMIN E QELBIT GJORO MENDOR TE URREJTJES QE KANE SI PERSON, E JO SI VEPRIMTARI POLITIKE.PER FRYRJE NON GRATA, AS QE E RRUAJME HIC FARE, MOR HIC FARE, SEPSE ME FALLCO AKUZE, E SHPREHJE URREJTJE PER GJOJA POLITIKA VJETER, ZOTRIA TE SHOHE TRARIN NE SYTE E TIJ, SOT PRESIDENTIN, BAJDEN, SKAM GJE ME TE, POR POLITIKEN E VJETER. PER AKUZAT E TJERA, NE KA BYTHE ZOTRIA TE PERFAQSIMIT, BUJRUM, TE NA I SHFAQE , FAKTOI, E KESHTU DENIMI TI JEPET ME LIGJ E DREJTESI, NDRYSHE, LLOGJE, SHPIFJE, KURDISJE, BLERJE OPINIONESH, TE RROJE SIMPATIA E RRESPEKTI PER POLITIKA TE CASTIT, NGA NJERZ TE CASTIT. ASNJE KOMENT NUK BERI ZOTRIA PER DEKLARATEN E DEPARTAMENTIT TE SHTETIT, QE E BENTE QEVERINE ZHELE, E KY NA THOTE SE ME KETE QEVERI DO RUAJME E DO KEMI MAREDHENIE SERIOZE. KY ESHTE SKANDAL POLITIK QE NUK VJE NGA QEVERIA AMERIKANE, POR NGA DRUPI MEGGOIGAL.

 5. O njerëz akoma nuk e keni kuptuar që Berisha është gjigant.Dhe ka një freski mendorë ku e ku me presidentin Biden sa për shembull.E ju thoni se ka maru.Jeni ju keni maru që o s’kuptoni e se bëni.Jeni për t’u qarë hallin.

  1. Bajden cop loqe i rrjedhur, po berisha eshte mashtrus, genjen sy per sy. Tha Eskobari keshut si them un thot ky, sikur se degjuan te tjeret se ca tha Eskobari. Ca ti thuash me ketij, ky te genjen sy per sy.

 6. Amerika per interesat e saj fal dhe ben aleance dhe me djallin e jo me Berishen. E kote tju kujtoj se dhe kryeministri aktual i Indise Moodi ishte non grata por ju hoq.

 7. SA DO TI VJEDHES, SPIUN,MASKARA, DROGMEN,SERVILE UMI I SHOQERISE NUK ME PERFAQSO TI ME BAR HENGRIEN E BABAIT TEND, E AS MW ATE TE Z, KIMETE,E CILA E MORI PERGJIGJEN E DO E MARI. POR MERE VESHT TI ZUZARSE ATE PARULLE E SHPREHJE PO E ARRINI JU KELYSHE HIJENASH.

 8. hahaha, ca dallavere qe eshte, ca thiatro. O Saliiiii, vetem ate ca tha per Ramen degjove ti? Biles le te themi qe lexove mes rreshtash se nuk tha gje po ti e ke kuptuar si vrimacels pidhsome qe je. Po mir kete, po ate qe tha per ty a e degjove? Do ekstradoj Ramen thot, nderkoh USA pret arrestimin e ketij karit.

 9. Ky eshte komplet loqe, degjon cfar do vet e del e shtremberon fjalet e Eskobarit. Si ka mundesi qe ka akoma dele nga mbrapa? Nesje ka shum qe kan interesa te ky po nuk ja vlen te vesh bast per nje kal te ngordhur. Rama do iki o Sale, po ti do ikesh para tij.

 10. Si vazhdon tall karin ky me dumbabistet e vet, se vec ata i besojn keto idjotsira alla Berish, vetem ky i lexon menimet e Eskobarit sic di ky. Tall karin me dumbabistet e dumbabistet fillojn me teori kospirative e fillojn e lexojn mes rreshtash ashtu sic di te bej Haxhi Qamili. Te lumt kari o Sale, ke gjet nje tuf loqesh qe i perdor per mish per top e qe po i con drejt barngenjes. Te patken Rama e pi barin. Ca eshte ber thiatro politika ketu. Rama qe sundon si mbret, Like lforiri qe i mori partin Saliut, Saliu qe i ka humb vula e po perdor dumbabistet si antiplumb kunder amerikaneve, patronazhistet qe bejn ndonje koment idjot sa per te shar Saliun, dumbabistet qe bejn teori kospirative dhe populli qe shikon big brother. vend vari karin, mir qe jan liberalizuar vizat; Shqiperi te kam dhjer ste kuptova asnjeher.

 11. gjith europa po pret fitoren e ketij. Thoni per Ramen qe eshte psikopat (dhe sipas meje eshte ca) po ky ka pjerdh komplet, familja te kujdeset se eshte ber gazi i botes. O ca gallate, cna dhjeu tu qesh, te pakten palacon e ben mir, ja ke marr stafeten Rames.

 12. Por të paktën ia arritëm ditës të shohim Berishën që bën thirrje të mos votohet Partia Demokratike! Kjo është faza e parë e rrënimit, por fjalën e fundit e ka drejtësia jonë që duhet të nisë ndonjë hetim apo t’i kthejë ndonjë përgjigje Uashingtonit që kërkon që non-gratat të hetohen këtu.Fluturon Gomari fluturon dhe skrapari o salih metaj ti kane hedhur celsat e pushtetit ne Oqean o salih metaj

 13. 2KOMENTUESIT PATRONAZHISTE, SIPAS ORGANIKES NE FUSHATE ZGJEDHORE NA QENKAN,,,,, ROJTARE, HIGJENISTE TE SARAJEVE NE SURREL, LEPIRES LEPIRESESH TE KOCKAVE NGA KRIEMINISTRIA E BASHKIA, MBLEDHJET E INSTRUKTAZHIN E BEJNE NE ISH SELINE E BABALLAREVE KODOSHOE NE BODRUM, PAS BANKES QENDRORE.PER CDO LINK BORDERON E FIRMOS KRYE BANDITI MASHTRO HIPOKRIT,,,RAMA. ANDAJ JANE KAQE UNISON VEMJET, KANE ORGANIZI.MIN TRADICIONAL KODOSH.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *