• |
ide | kryesore

Celine Dion i rikthehet muzikës

Paparazzi, Slider

Celine Dion është rikthyer me muzikë të re. Të enjten, këngëtarja  publikoi këngën kryesore nga kolona zanore e filmit të saj të ardhshëm, Love Again.


Kënga mban të njëjtin titull dhe u hodh me një videoqë përmban klipe të yjeve të filmit, Priyanka Chopra Jonas dhe Sam Heughan. Në klip ajo këndon për gjetjen e shpresës dhe për t’i dhënë dashurisë një shans tjetër — që ndodh të jetë tema e filmit. “Unë u argëtova shumë duke bërë këtë film. Dhe të kem privilegjin të shfaqem me aktorët e bukur dhe të talentuar Priyanka Chopra Jonas dhe Sam Heughan në filmin tim të parë artistik është një dhuratë që do ta ruaj përgjithmonë,” tha Dion në një deklaratë. “Mendoj se është një histori e mrekullueshme për t’u ndjerë mirë, dhe shpresoj që njerëzve  do t’i pëlqejnë edhe këngët e reja.”


filmin, me skenar dhe regji nga Jim Strouse, Chopra Jonas luan Mira Ray, një grua e pikëlluar për humbjen e të fejuarit të saj. Një nga mënyrat se si e përballon Mira është duke dërguar mesazhe në numrin e vjetër të celularit të dashurit të saj të ndjerë. Por gjërat ndërlikohen kur Rob (Heughan) merr një telefon të ri pune dhe fillon të marrë mesazhet e Mirës. Me pak ndihmë nga vetë Dioni, të cilit Robi po i shkruan një profil, a mund ta gjejë rrugën te Mira?

“Love Again” është muzika e parë që këngëtarja fituese e GRAMMY ka publikuar që nga kënga “Courage” e vitit 2019. Kënga e re shënon gjithashtu publikimin e saj të parë që nga shpallja në dhjetor se ajo po lufton me Sindromën e Personit të ngurtë, një sëmundje neurologjike e rrallë dhe e pashërueshme./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *