• |
ide | kryesore

Probleme me shëndetin, Lefter Alla transferohet në spitalin e burgut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Lefter

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka shfaqur probleme me shëndetin.


Mësohet se Alla është transferuar në spitalin e burgut.


Ai u prangos për një tender me vlerë mbi 2.8 milion euro, me akuzën e “shkeljes së barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”. Ish-kryebashkiaku, i cili u arrestua me urdhër të SPAK, pretendon se akuza e shkeljes së barazisë në tendera e ngritur nga SPAK është e pabazuar dhe në shkelje të ligjit.

Lefter Alla u arrestua bashkë me 12 persona të tjerë përfshirë dhe nënkryetaren e Bashkisë së Bulqizës.

Ndërkohë Apeli i Gjykatës së Posaçme (GJKKO) do të vendosë sot në orën 15:00 për kërkesën e ish-kryebashkiakut të Bulqizës.

Ish-zyrtari i lartë kërkon një masë më të butë sigurie se ajo e “Arrestit në burg”.5 Comments

  1. Ka fobi nga vendet e mbyllura.
    Burgun do ta bej ne nje resort.
    Me ate sebep edhe nje loqe guruse parabyth gji nuri nur sulltan.

  2. Si ka mundesi, ky ishte nje nga figjurat me te pastertuara te Pi-Si-Qi-se, allias dhjerje-bark-e-te-vjedha.
    E mirekuptoj, ka nderruar klime… eshte fiks “qirje” si i gjati…. dmth MULLAR MUTI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *