• |
ide | kryesore

Pse do ta votoja Arlind Qorin

Blog, Ide
Artan Kristo

Pse do ta votoja Arlind Qorin?
– Sepse kemi nevoje per ndryshim. Partite e vjetra jane konsumuar dhe tashme prodhojne me shume se çdo gje tjeter korrupsion. Kandidatet e tyre i kemi provuar tashme dhe jemi bindur se ata, ose nuk bejne asgjë dhe flenë gjume gjjthe diten, ose gjëja me mire qe bejne eshte mbushja e xhepit te tyre
– Sepse nga gjithe kandidatet Arlindi eshte i vetmi qe nuk ka lidhje me oligarket dhe shprehet qarte kunder tyre


Lexo me tej


Nuk është mëkat të votosh për të “baraslarguarin” Arlind Qori

– Sepse Erion Veliaj, jo vetem qe nuk e mbajti premtimin se nuk do ndertonte ne Bllok dhe ne qendren historike te Tiranes por e betonoi ate gjithandej duke dhene leje ndertimi pa kriter.
– Sepse Tirana jone eshte bere nje vend i pajetueshem, qe po i zvogelohen parqet e kendet e lojnave.
– Sepse per mua dhe shume te tjere qendra e Tiranes eshte nje deshtim estetik dhe funksional qe ka veshtiresuar trafikun
– Sepse taksat bashkiake jane bere te papërballueshme dhe shumë biznese jane mbyllur prej tyre (përfshire edhe timin)
– Sepse buxheti i qytetit qe furnizohet nga taksat tona menaxhohet keq dhe miliona leke shkojne çdo muaj ne xhepat e keshilltareve, anetareve te bordeve apo zyrtareve qe i sherbejne vetem propagandes “pabukse”. Me doj se Arlindi do i ndaloje këto.

Çfarë synon “Bashkë”, partia më e re e Arlind Qorit

– Sepse parku i Liqenit , nje nga gjerat e bukura te Tiranes po gelltitet perdite nga pallatet e shumta
– Sepse nuk jam aq naiv sa te besoj genjeshtren e 1 milione pemeve.
– Dhe se fundmi do ta votoja Arlindin sepse ai nuk eshte si “ata” qe jane “lart”, por si “ne” qe jemi poshte.
Shpresoj qe shume nga miqte e mi virtuale te mendojnë si une qe, me ne fund, për here te parë, njeri nga ne te behet Kryetar Bashkie😊

Marrë nga Facebook , botues i gazetës intervista


16 Comments

 1. Beso se dy partite e medha, plotesisht te deshtuara e te koroptuara nuk do lejojne qe Arlindi te fitoje, mafja jone politike ka treguar gjer tani qe eshte e afte te mbijetoje e te mos leje te tjeret ti bejne hije, gjithsesi une do ta votoj Arlindin per ti Treguar Arlindit e shume si ai se ne e deshirojme dhe lusim qe te kete rotacion per mire ne Shqiperine e zhytur ne korupsion e qe perdite po behet nje vend qe nuk jetohet.

  1. Fytyre gonorrre!
   Aq shume j’u kane perdhunuare kelyshet e kuq tre-kater breza tani (qe ne 1944)
   Sa qe e keni fytyren si koqet e leninit me sifilis!!!!
   Uuuu te qifte korea e veriut pragun o versioni me i keq i bastardit.
   Bushter e shiture te rameshurra me harem.
   Ptuuu.

 2. Lali Eri i fito zgjedhjet .Saliun nuk e ndihmon dot as komunisti Marko as I ternacionalisti Arlind.PS fito mbi 60
  % te keshillit bashkiak.Partia Demokratike zyrtare fiton krejt votat e djathta.

  1. Edhe femijet e nuk do kene sufllaqe gjer te vijne zghedhjet e 2025 Vazhdoni me kete avaz se per nja 10-20 vjetesh vetem bangladeshash do te shihni .

 3. PARTITE KANE PROGRAMET E TYRE, MAJTE, DJATHTE, TE QENDRES APO EDHE EKSTREME NE DEGJESE Z ARLIND, NUK PERCON NJI BOSHT ESENCIAL TE ZHVILLIMIT EKONOMIK SIPAS RENDIT BOTEROR, POR SHIHET PAKSA PROGRAMIST ME NDJENJA ANTI PRONE PRIVATE, KAPITALISTE QE JEP ZHVILLIM, E JO SI KY RILINDAS,QE KA TE DREJTE ZOTRIA, NE QARTESINE E TIJA PROGRAMOREDUKET QE NUK I PELQEN SISTEMI KAPITALIST, POR ME SHUME AI KINEZ, SHTETI KONTROLLO KAPITALET, APO VAREN NGA AI.. SA PER OPINIONIN E Z KRISTO, TE VJETER, TE RINJ, TE PROVUAR, PROVA ME E MIRE, SHEMBULLI ME I MIRE WSHTE QEVERIA RAMA, ME TE RINJ NA ERDHI POR SHEMBUJT E KORRUPSIONIT E TE DROGES THYEN REKORDE.PRA, INFEKSIONI I SEMUNDJES NUK ESHTE I VJETRI, A PO I RIU POR ESHTE PERKUSHTIMI, SINQERITETI DASHURIA NDAJ ATDHEUT E KETIJ POPULLI FUKARA, PER TIA RREGULLUAR SA MA MIRE JETEN, E TE MOS MENDOJNE PER PARTINE TE PAREN, POR PER ATDHEUN. PO TE GJINDEN, NJEREZ ME KESI MORALI VENDIN E BEJNE SHQIPTARET VETE, POR SHQIPTARE AMA.

 4. Duke i nisur nga sa e kam ndjekur Qorrin ideologjikisht është i majtë dhe për gjithë ato që në shkrim përmendet nga zotëria për programin e tij më duken të djathta.Nuk e di mos ndoshta është kthyer i djathtë Qorri?

 5. Pse do ta votoja Arlind Qorin [Artan Kristo] PSE SDO TA VOTOJA ERLIND QORIN UNE. Keto zgjedhje ne tirane jane per te betonuar veliajn ,apo per te bere nje ndryshim,qe e kerkon realiteti i Shqiperise dhe i tiranes ne vecanti.Qe shqiperia nga te gjitha istitucionet nderkombetare ,nga departamenti i shtetit ,shume qeveri europiane,mediat boterore cilesohet si shteti me i korruptuar ,me i varfer dhe po ashtu vendi me problematik per emigracionin e popullsise ne europe,ndersa per ne shqiptaret me kete qeveri aq te korruptuar,qe kushedi sa pastruse kane pare mijra euro te fshyera ne tubot e ventilatoreve, parate e vjedhura te popullit nga pushteti i rames dhe velise e shikojme kete qeveri si kuceder qe vetem vjedh,vret,masakron dhe po perdhunon dhe shperben kombin shqiptare .Gjendja e sotme eshte per shqiptaret ,pa asnje shprese dhe kjo e tregon emigrimi i tmerrshem i shqiptareve ne europ,qe shpresen e kane 0 zero.Duke qene se ps e rames dhe e velise e qeverisin me shume se 12 vjet tiranen dhe shqiperine ,ska person qe nuk e kupton qe duhen rrezuar me cdo kushte ps,rama – veliaj si shkaktaret kryesore te kesaj menxyre qe ka pllakosur shqiperine.Por per tja aritur ketij objektivi duhet nje mendje e holle inteligjente dhe realiste.Per mua qori dhe cdo kanditat qe hyn ne gare ne tirane per kryetar,luan lojen e rames e veliajt dhe ps.Ne populli shqiptare,votuesit,shqiptare nuk jemi nje popull me mentalitet europian dhe po ashtu nje shtet me ligje demokratike qe zbatohen me perpikmeri nga istitucionet e drejtesise.Per friken e punes,per nje thes miell,apo 50 euro e shesim voten dhe masakrohemi deri dy jave para zgjedhjeve te radhes.Rama veliaj na vjedhin miljona ne vit dhe nje dite para zgjedhjeve na japin 50 euro.Ne kete realitet qe pasqyrova me lart dhe ne kushtet qe te gjitha pushtetet jane ne doren e rames dhe veliajt,qe shantazhijne ,kercenojne dhe masakrojne dhe i kercenojne edhe me tritol dhe jete cdo media,kreret e istitucioneve te pavarura,qe jo vetem i vene aty paasnjekriter demokratik dhe si militant te botes se krimit ne interes te tyre dhe administraten e kercenojne ,jo me me shkarkim ,heqje nga puna,por dhe me presion deri fizik.Ku policia dhe kreret e saj jane kontigjent kriminal ne sherbim te drejteperdrejte dhe hapur per ps,ramen dhe veline,por na dalin dhe qoret,bejkot,qe dhe ata pak njerez qe ,nuk ndikohen nga presioni qeveritar ,tja marin opozites dhe tja dorzojne ps,rama-veliajt,pa zhvilluar zgjedhjet,tu japin mandatin e perjetesise ne pushtet.Sa jane shancet qe qori dhe bejko mund te rrezojne veliajn,jane 0 zero.Jane vota qe i hiqen opozites se vertete,qe shume besojne qe eshte e vetmja shprese qe mund te rrezojne egersirat rama-veliaj.Nese qore vertet donte te rezonte sic thote rama-veliajn,ai duhej ti trumbetonte me force bashkimit te opozites ne nje llogore.Te rrezonin ramen dhe aty te fillonin dhe ndryshimin e madh,qe na i shpreh me goje qori.Pasi te merej pushteti rames velise,qori te fillonte ndryshimin e madh,revoltat popullore per te pastruar politiken dhe pushtetin nga te korruptuarit,hajdutet,te paaftet dhe te pakualifikuarit per te qeverisur ne te gjitha deget e shtetit dhe administrates publike, gje qe e kerkon gjithe populli shqiptare dhe opinioni sote.Qori do kishte vertet perkrah shume me teper se opozita,do kishte dhe mijra dhe mijra socialiste ,qe shohin qe rama -veliaj kane ozurpuar ps dhe skane asnje lidhje sociale me ps ,por jane vetem hajdute qe vetem vjedhin dhe perdhunojne shqiperine.Kjo eshte arsyeja qe une sdo ta votoja qorin.Ata qe trumbetojne per te votuar qorin jane ne sherbim pervers te rama-veliajt.

  1. E ke kot o i shkretë se s’ka opozitar të vërtetë të votojë për Berishën e Metën!
   Hiqeni nga mëndja se ju nuk ju sheh dot me sy elektorati gri, vetëm qorrat dhe militantët do ju votojnë.
   Prandaj votoni Arlind Qorrin, mjaft me PPSH 77vite!

 6. Artemis dhe t’u të gënjen mendja. Vërtet beson në atë që thua.Apo dhe ti je një neomarksiste. Berishën dhe Metën do t’i votojë populli opozitar i djathtë, i qendrës dhe qendrës majtë.Ata që janë për demokraci e pluralizëm e kundër monizmit.Sa për atë që thua që mjaft me PP, bën diversion sepse 13 vjet ka qenë PD dhe të krahasosh atë me PP është të vesh në një nivel persekutorët me të persekutuarit.

 7. O mjeran , është tjetër mëshira se vetë mbiemri Qorri të jep ndjesi mëshire dhe tjetër është mëkati të votosh hajnat bythlëpirsa të krim drogës në pushtet .

 8. @ Gimi Qorri eshte radikali majte
  Ata janë sekt si puna rilindjes jane te stërvitur të organizuar mire
  Po në fund të fundit çfarë do na bëjë arlind në tani
  Në jemi katandisur si rusët në kohën e stalinit .qe ecnin me nallane
  Jemi proletare ,pronat sna i kthyen dëmshpërblim sna dhane vite burg internim sna paguan tani hengeshin kokat e njeri tjetrit.
  Shikoni familjet lutjuni Zotit ti ruj nga ropt e
  këqinj mesojuni edukate besim
  Tju thone baba jo prindi nji dy
  Mos tju vijë djali me një burrë në shpi
  Keta lërini të ngopen me harram
  Së janë shokët e të mallkumit.

 9. Cilido që përgjithëson të gjithë biznesmenët në Shqipëri duke i quajtur njëlloj “oligarkë”, e tregon veten se është një nostalgjik i sistemit diktatorial komunist monist .
  Arlind Qorri ështe një prej tyre dhe e vetmja gjë pozitive që mund të bëjë në politikën e trazuar shqiptare, është roli i sindikatave majtiste që mungojnë tërësisht.
  Si emigrant i larguar nga Shqipëria që prej 3 dekadash, kam mendimin se megjithë problemet e shumta që ka pasur tranzicioni i gjatë në kalimin në sistemin demokratik kapitalist, korrupsionin masiv e përplasjet partiake, Shqipëria ka ndryshuar shumë lidhur qoftë me nivelin e lartë ekonomik që nuk ka të krahasuar me kohën e sistemit të “diktaturës së proletariatit”, por edhe me të drejtat themelore të lirisë së pronës e të mendimit.
  Për mendimin tim, korrupsionin më të madh në Shqipërinë e sotme e kanë sjellë të majtët që shiten si pro perëndimorë e po ashtu edhe të djathtët me bindje në fakt të majta.
  Vërej se akoma në Shqipëri nuk shkulet fetishizimi i kultit të individit, një e keqe që duhej të mos ekzistonte më pas kohës së diktatorit më të egër stalinist në Europë, Enver Hoxhës.
  Në këto 3 dekada që kam jetuar në perëndim, kam vënë re se lufta politike midis partive nuk bëhet me emra liderësh por vetëm me ide progresive ekonomike e politike.
  Në Shqipëri paradoksalisht politika bëhet vetëm emra “bajlozësh” liderë e shpresat për progres shoqëria i mban vetëm tek ata.
  Është kjo arsyeja që ndryshe edhe nga vendet lindore ish komuniste, në Shqipëri kemi liderë “të pa zëvëndësueshëm”, Berisha, Meta apo Rama.
  Që të tre , në retorikën e tyre politike e paraqesin veten si pronarë partishë.
  “Unë, unë,unë” dëgjon gjithmonë nga goja e tyre, e militantët ulurijnë e brohorasin për ta, njëlloj siç brohorisnin shqiptarët për Dullën.
  Edhe mediat shqiptare e kultivojnë këtë mendësi duke ju bërë fresk vetëm këtyre liderëve.
  Vërej se edhe autori i këtij shkrimi, tregon në këtë shkrim adhurimin e tij për liderin “e madh” Qorri, duke gënjyer se vetëm ai kritikon qeverisjen e sektit “rilindas”, pa na përmendur se cilët janë antarët e “partisë” së tij.
  Dreqi e mori po si është e mundur që ndonëse Shqipëria kaloi gati 5 dekada në një sistem diktatorial komunist kriminal, të bëhen thirrje sot për mbështetjen e “liderëve të rij” komunistë ?
  Shumica e mediave shqiptare i janë turur me tërbim kundër grupimit të ashtuquajtur të Alibeajt të Partisë demokratike, sikur e keqja më e madhe i paskej ardhur Shqipërisë nga “Ali-beu”, siç e quan Berisha ate me përrçmim, duke haruar se bejlerët shqiptarë ishin koka e rilindjes shqiptare patriotike që u masakruan nga diktatura komuniste.

 10. Po mirë o i paemër dakort për atë që thua për beljerët por a di që Alibeaj po i shërben Ramës.Pra nuk është nga ai brum bejlerësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *