• |
ide | kryesore

Sam Smith kritikohet për performancën e tij: Grotesk

Paparazzi, Slider

Sam Smith po kritikohet në internet për performancën e fundit të turneut duke e quajtur “satanik” dhe “grotesk”.


Performuesi – i cili është jobinar dhe përdor përemrat e tyre/ata – u kritikua për shfaqjen e quajtur “Gloria the Tour” pas suksesit të albumit të tyre të katërt në studio me të njëjtin emër. Veshjet e tyre skenike përfshijnë brirë djalli  dhe kurora me tela.


“Mbrëmë Sam Smith performoi një shfaqje satanike të mbushur me referenca se*suale, veshje fetish dhe një imitim grotesk të akteve seksuale në skenë, ndërsa fëmijët ishin në audiencë”, shkroi në Twitter personaliteti i internetit Oli London. “Në skenë ai performoi një rutinë zhveshjeje ” vazhdoi London. “A është kjo e përshtatshme për fëmijët?” “[Sam Smith] është një pervers i neveritshëm satanik,” shkroi një tjetër kritik në Twitter. “Çdo shoqëri serioze do t’i jepte këtij demoni trajtimin Old Yeller.”

Nuk është hera e parë që Smith kritikohet për performancën skenike.Në shkurt, Smith performoi këngën e tyre “Unholy” së bashku me bashkëpunëtoren Kim Petras në Grammy Awards 2023, të veshur me kostume të ngjashme.

Interpretimi i këngës së tyre  ngriti zemërimin e disa politikanëve konservatorë, përfshirë senatorin e Teksasit Ted Cruz, i cili e denoncoi performancën si “të keqe”. Disa përdorues të mediave sociale u kundërpërgjigjën shpejt ndaj Cruz-it, megjithatë, me një person që u përgjigj: “E keqja është kur një burrë hyn në një shkollë dhe vret një duzinë fëmijë. E keqja është kur Rusia bombardon shkollat dhe spitalet për të vjedhur tokën. E keqja NUK është kur një muzikant kërcen rreth e rrotull me një kostum djalli duke performuar një këngë hit.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *