• |
ide | kryesore

14 maji/ Përfaqësuesja e ODIHR, Audrey Glover në selinë e PD, takim me Berishën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Glover, Alibeaj

Shefja e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR, Audrey Glover ka mbërritur në selinë e PD ku do të zhvillojë një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha.


Takimi ka nisur në orën 13:00, në selinë e PD, teksa po sot ka takuar dhe kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta.


Kujtojmë se më herët në një deklaratë për mediat, Glover bëri me dije se ndërkombëtarët janë përqendruar tek zgjedhjet lokale të 14 majit.

Audrey Glover mund të quhet pa hezitim një veterane e proceseve zgjedhore në Shqipëri. Për herë të parë ajo ka drejtuar misionin e vëzhgimit në zgjedhjet politike të vitit 1996.

Për tu rikthyer shpesh në vendin tonë në zgjedhjet e vitit 2009 e më pas në ato të viteve 2015, 2019 dhe tashmë në garën e 14 Majit.13 Comments

 1. saliu nuk eshte “non grata”ne shqiperi.asnje shqiptare nuk eshte.Kujt i plasi se edvin gomari e mafia e sorrosit e ka nxjerre non grata.forca ta heshim ne koshin e historise kete sekt mavi.

  1. E ka ble.zeni ska mundsi me taku salen kjo

   Te takonte edhe kjo alibeun si kimetja dhe pablo eskobari

   A ka ik amerika per lesh me eskobar e yuri kim. Nuk injorohet realiteti ..

   Ca lidhje ka Amerika qe luftoi komunizmin me juri kim qe te uron 29 nentorin apo blinken qe ben dvoranin e enver hoches kampion te demokracise dhe mban edi ramen e ridhjerjes se ppsh me pushtet me serum

   Kjo amerike e sorros eshte blere . Sic blihen votat nga tom doshi e ornaldo cuni i qifes ashtu u ble mcgonical kim, escobar e deri tek blinken. Kesaj amerike ti besh mutin mu ne kimete

 2. Glover po ben nje gabim te madh duke shkuar ne zyren e Berishes sepse keshtu tregon se Berisha
  eshte faktor kryesor politik. Vertet Berisha ka mbeshtetjen e popullit opozitar, dhe Alibeaj nuk
  ka mbeshtetes por ama Alibeaj ka mbeshtetjen e Amerikaneve dhe te qeverise dhe kaq mjafton
  per tu konsideruar opozite nga Glover. PD-ja e vules me ndihmen e faktorit nderkombetar dhe te
  qeverise do ngrihet, eshte opozita e se ardhmes aq me teper qe mbeshtetesit e Berishes do te
  vijne duke u pakesuar pasi qeveria do te beje te pamunduren per ti larguar nga Shqiperia dhe
  vetem opozitaret e Alibeajt mund ti mbijetojne represionit te Rilindjes.

  1. Ta fusi ne bythe alikari mbeshtetjen amerikane sepse amerikanet nese nuk behesh dot faktor te shesin menjehere

  2. Puuuu sa kar!

   Jeni rrotkarizu totalisht.

   Ka vetem nje gje te sigurt rama nuk do gare, prandaj lufton berishen me cdo mjet. Nje mjet muti je dhe ti

  3. Europianet zbatojn rregullat e demokracis o popull,takojn ata qe jane faktor politik dhe jo ata qe emrohen faktor dmth faktor eshte ai qe ka mbeshteje popullore jo ai qe ngrefet si ai shoku se e kane emruar kimetja me shokun eskolesh.sukse ne jete alibashbeut

 3. Pse e takon Berishën kjo zonja??!! Sikur na është “non-grata” ai, apo jo??!! Apo ndjejnë ndonjë rrezik nga Berisha??

  Evropa ka marr fund.

 4. Berishes i ka bere te qarte kjo zonja se per cdo veprim do mbash pergjegjsi dhe do paguash shtrenjet nqs ben ndonje rremuje ne zgjedhje Dihet qe Berisha eshte mjeshter i vjedhjeve te votave

  1. Amerika vërtetë mund të jetë vëndi i demokracisë por ka kohë që i ka humbur ndjesia që është e tillë.Kam mendimin PD Amerikane ka kaluar tepër majtas kjo dhe për shkak që pjesë e saj janë Sorros dhe pjesa dërmuese e emigracionit.

   1. “e majta” globale s’eshte vecse diktatura e re me e rrezikshme qe eshte pa noi here

    “e majta” e trilionereve, qe po shkatrron perendimin me qellim per te peqafu modelin kinez, pa te drejta te njeriut…ideologjia e kuqe eshte zevendesu me ideologjine jeshile te mjedisit, plus ideologjia gjinore

    ktu ku jetoj une njifen me ligj 72 gjini!
    72

    po nuk i rrespektove, te iken puna, karriera

    robt flene gjume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *