• |
ide | kryesore

Bikini Off: aplikacioni që “të zhvesh” me një klikim

-Instant, Paparazzi, Slider
Bikini Off

Lakuriq me një klikim? Sot është e mundur. Shpikja e re në ueb quhet Bikini Off. Një aplikacion që përdor inteligjencën artificiale për të zhveshur imazhet e dërguara nga rrobat e tyre, duke kthyer foto realiste të njerëzve krejtësisht të zhveshur. Një fenomen i ngjashëm me deepfake (trend që u shpopullua vitin e kaluar në Francë), i cili sot po gëzon sukses të madh tek të rinjtë.


BikiniOff, platformë nudifikimi për krijimin e fotove të zhveshura, të rreme dhe të zhveshura.


Po ngjall diskutime rasti i Romës: dy djem katërmbëdhjetë vjeçarë që “për qejf” i kanë fotografuar një shoqe të klasës, duke e zhveshur me aplikacion, pa e ditur ajo. Një marifet, ai i dy të miturve romakë, që parashikon një dënim deri në katërmbëdhjetë vjet burg. Sipas raportimeve, fotot e rrezikshme do të ishin bërë falë aplikacionit Bikini Off: roboti që kryen veprime. Dhe, sipas hetuesve, “është rasti i parë që vjen në zyrat tona por nuk përjashtojmë që të ketë edhe shumë foto të tjera që qarkullojnë dhe që ankesat të mos mbërrijnë për shkak të turpit të viktimave”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *