• |
ide | kryesore

Pas akuzave, Olivia Wilde dhe Jason Sudeikis bëjnë paqe

Paparazzi, Slider

Olivia Wilde dhe Jason Sudeikis u panë së bashku në lojën e futbollit të djalit të tyre – vetëm disa javë pasi aktorja pretendoi se ish-i i saj nuk paguan mbështetjen e fëmijëve.


Imazhet e marra ekskluzivisht nga Page Six tregojnë dyshen duke u përqafuar ndërsa brohorasin për Otis, 8 vjeç, në Los Angeles të shtunën.Pasi qëndruan dhe brohoritën me entuziazëm, prindërit u ulën në bar dhe biseduan me njëri-tjetrin përpara se djali i tyre të bashkohej me ta.


Kjo paraqitje vjen vetëm disa javë pasi regjisorja e “Don’t Worry Darling” pretendoi se ish i fejuari i saj nuk ka paguar për mbështetjen e fëmijëve, pavarësisht se kishte të ardhura “dukshëm superiore”. Në dokumentet e gjykatës, Wilde tha se ajo mbante “100% të kostove për kujdesin e fëmijëve”, duke përfshirë ushqimin, veshjen dhe aktivitetet jashtëshkollore ndërsa dy të rinjtë janë nën kujdesin e saj.

Dokumentet vunë në dukje gjithashtu se aji dëshiron që Sudeikis të kontribuojë në tarifat e saj të avokatit dhe kontabilitetit, jo vetëm për shkak të situatës së tij “superiore” financiare, por edhe sepse ai dhe avokati i tij e kanë çuar atë “në borxh”. “Jason ndan përgjegjësinë e barabartë me Olivia për mbështetjen e fëmijëve të tyre, megjithatë Olivia ka mbajtur pjesën e madhe të shpenzimeve për fëmijët e tyre që nga fillimi i këtij veprimi,” thuhet në dokumentet./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *