• |
ide | kryesore

Përfundon takimi me shefen e misionit të ODHIR, Berisha tregon detaje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha

Ka përfunduar takimi mes ish-kryeministrit Sali Berisha me shefen e Misionit të Vëzhguesve të ODHIR, Audrey Glover.


Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të takimit me Glover, Berisha u shpreh se i shprehu shqetësimet dhe problematikat për një proces zgjedhor normal.


Gjithashtu theksoi se i tregoi shefes së misionit të ODHIR, mbi “dështimin e turpshëm të përpjekjeve të Ramës për të lënë vendin pa opozitë”. 

“Dështimin e turpshëm të këtyre përpjekjeve të Ramës për të lënë vendin pa opozitë, vendosmërinë e PD për të çuar përpara procesin elektoral siç e ka shpallur para shqiptarëve.

Mendoj se Glover ishte tek ne në një takim për tu informuar mbi pikëpamjet, faktet dhe zhvillimet sipas PD të këtyre zgjedhjeve në Shqipëri. Them se paraqitëm problematikën që konsiderojmë të rëndësishme për një proces zgjedhor normal”, tha Berisha.9 Comments

 1. kjo i beri te qarte Salihut se po beri ndonje rremuje ne zgjedhje do mbaje pergjegjsi Dihet qe Salihi eshte mjeshter i vjedhjes se votave Per te votojne dhe te vdekurit dhe emigrantet qe kane 30 vjet qe kane ikur nga Shqiperia

  1. do i vjedhi votat ne opozite te shkatrruar, pa komisioner, pa bashki, pa lek ???

   paske humor te holle, ose qeke shume ronde

  2. Hani mut o vemje të pështira pazronazhist spiuna . Jeni dhjerë nga frika e asaj ku do përfundoni të mbyteni dhe vetëm dozat ju bëjn cuba e parat e xhvatura këtij populli kriminela xhelat. Keni 10 vjet që vetëm mashtrim, mjerim , krim e shpopulllim mbollët në këtë vend .

 2. Ne po i paralajmerojme te gjithe ata qe do ta votojne nongraten se do ti identifikojme, dhe per ta
  dyert e administrates do te jene te mbyllura, nuk do te leme rast pa i gjobitur, apo per ti fut ne
  burg, per tu shemb shtepite dhe per tua bere jeten te pamundur ne Shqiperi qe te largohen e te
  na lene te qete se mjaft na bezdisen. Ne i vrame e i persekutuem per 50 vjet kundershtaret tane,
  kurse sot ne nuk do ti vrasim por do tu krijojme kushtet qe te ikin nga Shqiperia. Ne na mbeshtet
  Amerika ne kete beteje epike .

  1. Çfare te paska bere Berisha ???
   Ta ka fut ne byth ty dhe mamase , gruas ne rast se ke , sepse nje BASTARD SI TY NUK KA FEMER QE TE PRANON……
   Pyet mamane tende nje çike sa e kan te madh votuesit e Saliut?
   Para se te largohemi nga Shqiperia do kalojme nga shtepia jote tju qime familjarisht , se pastaj nuk ngelen me meshkuj ne shqiperi !!!!!

   1. Njerez si ty qe ke kete fjalor jane votuesit e berishes. Ai vodhi vrau o qorr o shurdh. Un nuk jam me asnje por me berishen Meten e Ramen jo. E djeg voten por nuk shpreh nje flalor kaq te ulet. Duket qe ke edukaten e berishes se dhe ai ne parlamenti me prostituta e dashnore merret atij sja var me njeri. Shpresoj qe populli te hapi syte e te versoj mire cfare po ben.

 3. O i paymër i 15:25 ja bëri të qartë Amerikës që Sali Berisha ka qenë dhe është PD dhe opozita e vërtetë sot.Ajo është përplasur me Berishën sepse dhe ajo nga e majta vjen por në kohë ka kuptuar që Amerika e majtë e ka sulmuar pa të drejtë.Dhe në përplasjet që kanë pasur për zgjedhjet e mëparshme ajo u bë koshiente që viheshin nga PS duke i dhënë të drejtë sidomos në zgjedhjet e 2001. Një shuplakë i dha Ramës dhe veglave të tij PD e vulës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *