• |
ide | kryesore

Detaje/ Biznesmeni që u ekzekutua në Shëngjin lëvizte me makinë të blinduar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Shëngjin

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vrasjen e Ardian Ardian Nikulaj. Vrasja e biznesmenit ndodhi në lokalin e tij. Gazetarja Klodiana Lala raporton se duke iu referuar burimeve, viktima kohët e fundit udhëtonte me makinë të blinduar.


Më herët ai kishte qenë emigrant jashtë shtetit, ku kishte punuar për shumë vite dhe pas kthimit të tij në Shqipëri, kishte investuar në zonën e Lezhës, në ndërtim dhe biznese të tjera.


Ai ishte kreu i PSD-së dhe kandidatonte si këshilltar ndërsa mbështeste koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’. Më herët kishte qenë kreu i ALUINZ-it. Ndërkohë, autorët, që udhëtonin me një motoçikletë, ishin të maskuar.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *