• |
ide | kryesore

Ornela Vorpsi spjegon frazën “Rama” mahniti Parisin dhe denigron Alban Dudushin

-Instant, Lajme, Pikante, Të fundit

Ndodh shpesh që gazetarët të mbajnë mbi supe edhe mëkatet e të intervistuarve. Këtë ka bërë Ornela Vorpsi duke akizuar Alban Dudushin për pyetje stupide. Në rrëfimin e saj zbathur mbi një shtrat hoteli, shkrimtarja dhe piktorja Vorpsi ka vendosur të spjegohet, vite më vonë, për frazën e saj, që bëri shumë zhurmë: “Edi Rama kur erdhi në Francë mahniti Parisin”.


Në një intervistë për emisionin “Një grusht librash” të Beti Njuma ajo sulmoi dhe gazetarin Alban Dudushi me të cilin e bëri intervistën e bujshme. “Unë thashë që kur erdhi në Paris, Rama mahniti Parisin”.


Polemika/ Ornela Vorpsi gruaja që dashuroi Ramën, pro dhe kundër

Ai gazetari bëri një pyetje stupide, budallaqe dhe tha: “Si tërë Parisin”? Natyrisht që atë s’mund ta njihte gjithë qyteti. Por ajka e tij që e njohu u mahnit se i dukej shumë mashkullor” tha ajo.Pastaj vazhdoi: “Edi njohu vetëm ajkën e Parisit dhe e magjepsi, burrat e gratë sepse ishte më mashkullori ndër ta, sepse francezët janë shumë femërore, të imët e të vegjël”.

Artur Zheji: Ornela Vorpsi, kubistja që po kërcen pjeshkëjashtë për Edi Ramën

Por kur Vorpsi vazhdoi bisedën u pa se Dudushi si kishte pasur asnje faj dhe se ajo besonte vërtet në fuqitë mahnitëse të më shumë se mikut të saj, Edi. Përballë Beti Njumës ajo u justifikua: “Pse u çuditët ju këtu në Shqipëri. A nuk e ka mahnitur Edi këtë vend që e ka zgjedhur tre herë kyeministër dhe tre herë kryebashkiak” këmbënguli Ornela duke shtuar:”Kush e zgjodhi Edi Ramën, Franca apo Italia? Shqiptarët vetë e zgjodhën”.

Pra morali fabulës: Alban Dudushi  s’paska bërë pyetje të gabuar. Për Ornelën Edi mund të mahnisë dhe Parisin siç ka bërë me këtë vend.

©Lapsi.al


26 Comments

 1. Oj tyryfycke, te ka mahnitur ty e Delinen ne plazhe nudo, se shqiptaret nuk i ka mahnitur por

  i ka vjedhur, i ka plackitur e i ka perzene nga Shqiperia. Shqiperia nuk eshte e mahnitur por sot

  per sot e gjunjezuar nga pushtetit i tij, e varferuar nga pushteti i tij dhe e shpopulluar nga

  pushteti i tij. Por dicka eshte e vertete se brezat qe vijne do te mahniten se si ka njerez aq

  te torollaksur qe mahniten me ate qe shkaterron popullin e atedheun e vet.

   1. Nuk me pelqejne komentet me fyerje e fjale banale por kjo meriton me shume se cmban fjalori. Edhe presin njerezit nga intelektualet dicka me te zgjuar se njeriu i zakonshem . Pika ketyre intelektualeve si kjo , Kajsite preczogajt e ca te tjere qe nuk dua ti permend te gjithe se lista eshte e gjate dine te zhgaravisin , bojatisin apo bejne dicka tjeter qe mundet te jene edhe shume te mire ne professione e tyre, por intelectualet nuk jane. Prandaj ikin te gjithe nga ky vend, te varfer e te pasur per vec atyre qe e vjedhin ate. Kjo vazhdoka te jetoje ne adoleshence akoma .

   2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Francezët janë mahnitur me edvin langaraqin si anglezët me Tarzanin!

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Fjala “Kurvë” është krijuar për këtë lloj njeriu, femër a mashkull qoftë!

 2. E KA ZGJEDHUR,PO,PO SE ESHTE MANJAK. KUR GJE SHESH, PSE MOS TE BEJ PERSHESH. PARTINE E BLEU ME GJOBAT E BASHKISE, EMRIN IA NDERROI PER TE MASKUAR SE CMBAN THESI PARTISE BRENDA, DROGA KALOI KUFIRIN E PARASHIKIMEVE,BANDAT NE KRAH, KORRUPSIONIN NA E COI NE KULM, HAJDUTET I EMERO PER KRYETAR BASHKIE, A PO DEPUTET. VENDI E PASURITE E VENDIT I SHET A PO I PERVETESO. E CDONI TE BEJE ME SHUME NJE I CMENDURAAAA, PO HARROVA VELLA VUCICIN, DO TE VEJE NE JETE REPUBLIKEN E SHTATE. POSHTE TRADHTARET, RROFSHIN KOMBETARET.

 3. Ke mahniti ne Paris moj kurve dhe goce kurve, senegalezet ke tek pylli Boulognes apo ata plakat pidhvyshkura qe i jepnin per te ngrene. Ai vetem sa e ka qelbur Parisin ngaqe rrinte palare dhe me thonj paprere. Mund te na thuash moj lavire kush e vrau Arjan Hoxhen nje nga cunat me te bukur te Tiranes ne vitet 80 dhe ish portieri Partizanit tek bunkeret ke fusha aviacionit mbrapa Pallatit te Sportit kur po shkerdhente tet eme?

 4. kur je e mjellosur,edhe muti te duket magjepes.ky qe thua ti eshte nje mut i madh e nje frikacak qe nuk e ka shokun(mutin).ti nje kurv ordinere qe sdi pse shkerdhehesh.

 5. Një intervistë që vetëm psiko-analistet mund ta zbërthejnë, madje edhe një analizë gjaku i duhej bërë, ndoshta per ndihme mjekësore…

  1. Qe ka nje te vertete kjo pune e rames e ka sepse eshte ky milet paçavure qe e ka zgjedhur ramen , kjo eshte fix fare u mbars mileti dhe polli monstren,…..

   1. Po ca ka zgjedh o njeri..me czgjodhen amerikanet nje te rrjedhur me 81milion vota.
    Akoma te zgjedhjet besoni o njerez

 6. Paska qene keq Parisi per meshkuj dhe gjithe ajka e tij kalonin aty poshte ures, gjoja per te blere ikona te vjedhura dhe mahniteshin. Prandaj francezet zgjedhin Makronin sipas kesaj qe kriter primar paska te qenit maco. E keshilloj qe kur te kthehet je Paris te beje nje xhiro andej nga rrine arabet, nigerianet dhe senegalezet se mbase mahnitet vertete.

 7. Lavire, fis laviresh, gjithmone kete pune ka , perpara votimeve. Na tregon Ramen kjo, ik mi ruspie! Sa te pagujne?!

 8. Kjo nuk ka turp, genjen e thote qe babai im ishte i burgosur politik! E di shume mire pse e futen ne burg babane e saj, e tani pa fije turpi i del ne krah kryeqelbesres shqiptare! nerezit perreth tije e futen ne burg babane tend ti pa pike morali e dinjiteti e peshtyn mbi vuajtet e tyt eti! Sa per ate qe ishte me mashkulloiri ti e di me mire se te tjeret sepse je nga te parat femra me te cilat nuk ka pasur maredhnie intime e keshtu ka vazhduar! Por ti je e akoma e dashuruar ( po marim me njerzoren) dhe jo e shitur por qe ai te shfrytezon sa here qe i duhesh! Ps: ti je si ajo vajza te kenga qe ishte dashuruar me Zigyy-n edhe pse e dinte qe ai nuk do ta donte kurre! Se i therret mendejes ndoshta nuk eshte shume vone

 9. Nuk e di per cfare eshte e shquar zonja, por nuk jam dakort me deklaraten qe populli e ka zgjedhur Ramen! Vetem ne 2013 eshte zgjedhur ne koalicion me Liken, ndersa me pas korruptoi Lulush pordhen ne 2017 qe braktisi parlament, bashki e cdo gje duke ekzekutuar opoziten! Stresin qe kane shqiptaret me Ramen e tregojne duke ikur te gjithe nga ketu! Kane ngelur vetem ata qe nuk duan te braktisin prinderit apo familjen.. Je jashte realitetit, Rama nuk ka me simpatizante por servila interesi.. per mendimin tim edhe pensionistet qe u dha 5 mije Lek e dine qe jane te vjedhur dhe kur te shkojne ne votime do ja japin voten tjeterkujt vetem Rames jo e jo! Sa per kujtimet tuaja nuk ju pjerdh njeri se cthoni .. edhe te cmendurit thone shume gjera, por nuk i merr njeri parasysh!

 10. o plako nuk ishte nona ksaj po janulla shitesia e ushqimores te restorant durresi qe çuni vet dashuroje gocen e ismail kadarese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *