• |
ide | kryesore

Victoria Justice hedh poshtë aludimet: Nuk jam xheloze për Ariana Grande

Paparazzi, Slider


Victoria Justice po thotë “Thank U, Next” ndaj thashethemeve se ajo është “xheloze” për kolegen e saj “Victorious” Ariana Grande.

Aktorja  ka reaguar ndaj spekulimeve e në një intervistë E! News  pavarësisht se nuk dëshirojnë “të flasin më për këtë temë”. “Ne të dyja thonim: ‘Kjo është kaq budallallik’, tha Justice duke dëgjuar thashethemet e rivalitetit më shumë se 10 vjet më parë.

Justice, tha që Grande i dërgoi asaj mesazh në atë kohë dhe të dyja kritikuan “rrëfimin që u krijua ” se nuk ishin miq” me njëra-tjetrën. “Ndjehem sikur është kjo histori e vazhdueshme e mediave dhe njerëzve që duan t’i vënë njerëzit kundër njëri-tjetrit dhe nuk është aspak e rëndësishme tani,” vazhdoi aktorja. “Kjo është kaq marrëzi.”

Justice dhe Grande luajtën respektivisht Tori Vega dhe Cat Valentine në sitcomin Nickelodeon, i cili u shfaq nga 2010 deri në 2013. Raportet për rivalitetin e pretenduar të grave filluan të qarkullojnë në vitin 2010 pasi një video në grup që promovonte shfaqjen e tyre u bë virale. Kur Elizabeth Gillies, e cila luajti Jade West në “Victorious”, u shpreh për aftësinë e Grande-së për të kënduar, Justice e kundërshtoi:“Unë mendoj se ne të gjithë këndojmë”, sqaroi ajo me krahët e kryqëzuar, gjë që shumë përdorues të rrjeteve sociale e konsideruan një reagim “xhelozi”.

Pasi seriali mori fund, Ariana rezervoi një spinoff me alumin “iCarly” Jennette McCurdy, “Sam & Cat”. Ndërsa spinoff zgjati vetëm një sezon, karriera e këngës së Grande-së mori hov po atë vit me publikimin e albumit të saj debutues, “Yous Truly”. Që atëherë ajo ka fituar dy Grammy dhe njihet si një nga artistet femra më të mëdha në botë./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *