• |
ide | kryesore

Video/ Ferran Torres shemb Atletico Madrid: Barcelona kthehet tashmë +11 nga Real Madrid

-Instant, Sport, Video
Torres

Ndeshja e madhe e javës së tridhjetë të La Liga shkon për Barcelonën. Formacioni blaugrana mposhti 1-0 Atletico Madrid në Camp Nou dhe e ktheu Real Madrid, në vendin e dytë, -11 pikë. Pas një traverse në fillim nga Griezmann, vendosi goli i Ferran Torres në minutën e 45′. Në ndeshjen tjetër, një fitore thelbësore për mbijetesën e Valencia. 2-0 ndaj Elche të vendit të fundit dhe arritja e Almeria me 30 pikë. Vendosi goli i Lino (19′) dhe autogoli i Verdu (42′).


Barcelona i afrohet dukshëm triumfit në La Liga duke mposhtur 1-0 Atletico Madrid, në ndeshjen e madhe në Camp Nou. E megjithatë, filloi me një drithërimë për katalanasit. Pas më pak se një minutë, në fakt, ish-i më i përfolur i viteve të fundit, duke marrë parasysh blaugrana dhe colchoneros, Griezmann, goditi traversën me një të majtë sensacionale nga jashtë zonës. Mirëpo, pikërisht në fund të pjesës së parë, erdhi avantazhi katalanas. Ferran Torres u shërbye nga Raphinha, lojtari i ndeshjes, dhe mposhti Oblak, duke nënshkruar 1-0 në minutën e 45′.


KOLEKSION RASTESH TË HUMBURA

Pjesa e dytë ishte plot emocione. Vendasit shkuan disa herë pranë dyfishimit, madje edhe me Gavi me thembër dhe me Raphinha nga fare pranë në pak sekonda. Shfaqja e gabimeve vijoi me goditjen e de Paul nga disa hapa që shkon jashtë. Pastaj, Lewandowski i vetëm përballë Oblak që doli deri në mesfushë, humbi me të djathtën një rast të thjeshtë. Fundi ishte nervoz dhe me shumë kartonë të verdhë, por pa ndryshuar rezultatin. Përfundoi 1-0 për Barcelonën, që ngjitet në 76 pikë. Katalanasit rikthehen në +11 ndaj Real dhe bëjnë një hap tjetër drejt titullit. Sidoqoftë, në mënyrë paradoksale, Xavi i bënë një nder Blancos, të cilët kështu shkëputen nga të besuarit e Simeone. Atletico ndalet në 60 pikë, -5 nga rivalët e tyre të qytetit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *