• |
ide | kryesore

Alec Baldwin flet pas rikthimit në sheshxhirimin e Rust

Paparazzi, Slider

Alec Baldwin ka falënderuar  për mbështetjen teksa ai rifilloi xhirimet e “Rust” javën e kaluar. Aktori  ndau një fotografi të tij nga filmi i tij i fundit “Supercell”, në të cilin luan bashkë-protagonistja, e ndjera Anne Heche.


“Ne filmuam SUPERCELL në Billings. Tani jashtë Bozeman për të kompletuar RUST-in”, ka shkruar ai në  postimin e ndarë me 2.5 milionë ndjekësit e tij në Instagram të hënën. “Montana është mahnitëse. Unë jam mirënjohës për të gjithë mbështetjen që kam marrë këtu,” shtoi ai, vetëm disa ditë pasi akuzat për vrasjee të pavullnetshme kundër aktorit u hoqën.


Alec fillimisht u përball me pesë vjet burg, por shënoi një fitore të madhe ligjore kur Zyra e Prokurorit të Qarkut të Santa Fe njoftoi se do të hiqnin akuzën  kundër tij në shkurt. Ai u fotografua javën e kaluar duke mbajtur një arme pasi prodhimi për indie-Western rifilloi pranë fermës së filmit Yellowstone në Paradise Valley, Montana.

Fotot e aktorit me mjekër gri në xhirime e treguan atë të veshur si armiku Harland Rust, i me çizme të larta lëkure, pantallona gri dhe këmishë me një jelek të zi me kopsa dhe një fashë rreth qafës. Në fotot e marra nga The Post, prangat e tij dukeshin të lyera me gjak. Filmi fillimisht u ndërpre pas xhirimit  në New Mexico më 21 tetor 2021, pasi arma mbështetëse e Baldwin-it lëshoi një plumb të drejtpërdrejtë dhe e goditi kineasten, Halyna Hutchins në gjoks. Regjisori i filmit Joel Souza gjithashtu u plagos.

Para akuzave të tij zyrtare, Baldwin mohoi çdo përgjegjësi për vdekjen e Hutchins dhe argumentoi se ai nuk e tërhoqi këmbëzën. Javën e kaluar, familja e kineastes konfirmoi se do të vazhdojë padinë e tyre civile kundër aktorit, edhe pse akuzat penale kundër tij janë hedhur poshtë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *