• |
ide | kryesore

Vrasja e Nikulaj, “The Sun” jehonë ngjarjes duke nxjerrë pamjet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
The sun

Ky është momenti i tmerrshëm kur biznesmeni shqiptar u qëllua brutalisht në lokalin e tij, ndërsa policët ishin në ndjekje të pesë britanikëve për vrasjen barbare.


Kështu shkruan media britanike “The Sun” e cila ka publikuar pamjet e vrasjes së 50-vjeçarit Ardian Nikulaj në lokalin e tij në Shëngjin.


The Sun
“Ardian Nikulaj, 51 vjeç, u godit shtatë herë pasi një person i armatosur i maskuar, i veshur me helmetë dhe xhaketë të lartë, u fut në ambientet e ngjarjes dhe qëlloi me pistoletë.
Pamjet tronditëse treguan të dyshuarin duke nxjerrë armën vdekjeprurëse përpara se ta drejtonte në kokën e Nikulajt dhe të hapte zjarr.
Klientët dhe stafi i tmerruar në lokal mund të shihen duke ikur për t’u mbuluar ndërsa të shtënat dëgjohen.
Katër britanikë, tre burra dhe një grua, janë në kërkim pas vrasjes së dyshuar të Nikulajt, ka konfirmuar policia shqiptare.
Një shtetas britaniko-shqiptar po gjurmohet gjithashtu nga autoritetet për vrasjen si pjesë e kërkimit të madh”, shkruan më tej “The Sun”.

Sipas medias britanike, autoritetet lokale thuhet se janë duke u koordinuar me Agjencinë Kombëtare të Krimit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Policinë metropolitane britanike pas atentatit më 19 prill.

“Trupa e britanikëve besohet se ka ikur në një vend të panjohur në një vend tjetër dhe jo Mbretëri e Bashkuar pas vrasjes.
Një shtetas portugez është akuzuar gjithashtu në lidhje me vrasjen dhe kërkohet nga policia.
Nikulaj u qëllua për vdekje në Coral, bar-kafeja e tij në Shëngjin – një qytet bregdetar i popullarizuar nga turistët në bregun perëndimor të Shqipërisë.
Policët besojnë se skuadra vrasëse u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes duke përdorur motoçikleta dhe një 4×4 – e cila u kap në një kamerë sigurie. Policia shqiptare tha se vrasja ishte ‘e motivuar nga një gjakmarrje’.

Drejtori i policisë Muhamet Rrumbullaku tha për mediat shqiptare se katër shtetas britanikë ishin në kërkim pasi oficerët zbuluan një mori provash në vendngjarje.

Besohet se i dyshuari portugez mund të ketë kaluar kufirin e vendit me Maqedoninë e Veriut për t’i shpëtuar autoriteteve.

Nikulaj ishte kandidat për Partinë Socialdemokrate të Shqipërisë në zgjedhjet e këshillit vendor vitin e kaluar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *