• |
ide | kryesore

VIDEO/ Socialisti i dorëzon teserat Berishës: Jepja Taulantit dhe Belindës

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit

Një kërkesë të pazakontë mori Sali Berisha gjatë takimit të zhvilluar këtë të diel në Fushë Arrëz. Në nisje të fjalës së tij është afruar në podium një qytetar që thoshte se ishte socialist i vjetër dhe i ka dhënë Berishës dy tesera të Partisë Socialiste që sipas tij nuk i duheshin më.


“Doktor Berisha, 30 vjet pas teje, unë kam qenë anëtar i Partisë së Enver Hoxhës. Kam punuar në të gjithë Europën, por tani ka ardhur koha për ndryshim. Me pensionet që ka vënë Rilindja… nëse e ke shok Edi Ramën unë po ja shes 2 tesera, një për Taulantin dhe një për Belindën. Jepjua atyre.


Nuk vazhdohet kështu. Ti besoj se i ke shok. Je i nderrum dhe i respektum gjithë jetën”, – u shpreh qytetari pas dorëzoi teserat. Në një reagim Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se qytetari ka bërë “një akt atdhetarie të vërtetë”. ©LAPSI.al


7 Comments

 1. Kalvari i vrasjeve në Tropojë, nisi ditën që mbante miting Berisha në Tropojë, njeri prej djemve të Haklajve, i ndjerë i ofenduar qëlloi me armë, dhe pas kësaj Berisha publikisht e kemi dëgjuar të gjithë, thotë ‘ma merrni dhe ma sillni me vete, e dua të gjallë ose të vdekur’.
  Ai mori peng, tentoi ta merrte me vete, dhe që atë ditë nisi konflikti në Tropojë. Realisht nisi më 5 janar 1998 kur Shkëlqimi u vra nga njerëzit e Berishës.Paska qene ne te njejten parti te enverit ate komuniste salihu me kete shpellkarin e fushe Arres

 2. Për Berishën, Metën, Dodik dhe Bećirović, BE dhe NATO kanë vetëm zyrtarë të korruptuar që shiten dhe blihen lehtësisht nga qeveria në Tiranë.

  Më herët, mediat boshnjake kanë ngritur dyshime të forta për lidhjet e Bećirović me qarqet radikale islamike dhe burimet e financimit të Institut të tij.Mbroje salihun qe ta ka fut karin dhe ti nuk je burre qe ta heqesh

 3. Të ma kishte dhënë mua këtë montazhin e videos së Lulzim Bashës do ta qaja. Nëse ju duhet si alibi për humbjen më 14 Maj po deshët ju bëj dhe video të Ramës me Lulin që ju ti gënjeni prapë demokratët. Nëse u bën punë e bëjmë dhe një montazh takimi të Berishës me Biden.

  Por më zhgënjeve doktor se na ke premtuar video erotike për ambasadorë që të kanë shpall non grata e ke përfunduar me montazhe qesharake… e duke më shpall mua non grata

 4. Përse nuk vajtën dje Berisha dhe Meta në Himarë? Kishin të planifikuar edhe mbylljen e fushatës së Belerit, kishin edhe Belerin në qeli. Përgjigja ëshë e qartë: S’mund të mbrojnë Belerin e të humbin ata pak shqiptarë që i ndjekin, sepse në thelb janë të bindur tek fajësia e tij. Punën e tyre në këtë rast e bëri qeveria greke, por për shkaqe politike të brendshme pasi ndodhet vetë para zgjedhjeve. Nuk e bënë për Sali Berishën, as Ilir Metën e as për Vangjel Dulen.

 5. Shpellkare cecene debatikas byrektore skiftera te salih karaxhic berisha me ne fund nga sot nuk do hani mut salihu,erdhi dita qe dhe ju te cliroheni nga roberia mendore ku ju kishte futur krimineli serb salih,nga sot jeni te lire ta jetoni jeten tuaj si pjesa tjeter e shqiperise,gezoni qe u liruat nga prangat e njeriut qe beri me te keqen e mundeshme ketij vendi per 33 vjet,nga sot salih karaxhic berisha ke ngordhur si Qen rrugesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *