• |
ide | kryesore

Gisele Bündchen shfaqet në Met Gala pas ndarjes nga Tom Brady

Paparazzi, Slider

Gisele Bündchen parakaloi në Met Gala 2023 të hënën pa ish-bashkëshortin Tom Brady për herë të parë që nga viti 2007.


Bündchen ishte  e veshur me një fustan të bardhë Chanel, i njëjti që ajo kishte veshur në një fotosesion të vitit 2007 për Harper’s Bazaar Korea. Ky xhirim u fotografua nga i ndjeri Karl Lagerfeld, dizajnet e të cilit janë tema e ngjarjes së këtij viti. Një nga netët më të mëdha të modës, Bündchen ka marrë pjesë në mbrëmjen e mbushur me yje pothuajse çdo vit që nga viti 2003.  Ish-çifti mori pjesë për herë të fundit së bashku në vitin 2019, vetëm disa muaj para se të godiste pandemia e koronavirusit dhe tre vjet para ndarjes së tyre .


Në tetor 2022, pas 13 vitesh martesë, dyshja konfirmuan se kishin finalizuar divorcin e tyre, duke shënuar herën e parë që ata e kishin adresuar ndonjëherë ndarjen e tyre publikisht. “Vendimi për t’i dhënë fund një martese nuk është kurrë i lehtë,” tha supermodelja në një deklaratë në atë kohë, “por ne jemi ndarë dhe megjithëse është, sigurisht, e vështirë të kalosh diçka të tillë, ndihem e bekuar për kohën q[ ishim bashkë dhe i uroj gjithmonë më të mirën Tomit.”

Ndërsa ajo po merrte pjesë e vetme në ngjarje për herë të parë në më shumë se një dekadë, Bündchen dukej se ishte me kolegët e saj të modës dhe nuk ishte e panjohur për temën e këtij viti: “Karl Lagerfeld: Një linjë e bukurisë”. Ekspozita përkatëse në Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit përmban 150 dizajne të Lagerfeld nga Chanel, Balmain, Patou, Fendi, Chloe si dhe linjën e tij personale dhe shoqërohen me skicat e tij. Drejtori kreativ i Chanel vdiq në shkurt 2019 në moshën 85-vjeçare./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *