• |
ide | kryesore

Bilanci/ Rreth 200 mijë viktima dhe të plagosur në radhët e trupave të Rusisë

-Instant, Arkiva

Numri i ushtarëve rusë të vrarë ose të plagosur që nga fillimi i luftës tani është rreth 193,430, sipas vlerësimeve të fundit nga ushtria ukrainase.


Shifra është rritur me 660 vetëm ditën e djeshme, sipas një postimi të forcave të armatosura të Ukrainës në Twitter.


Përditësimi tha gjithashtu se gjashtë tanke të tjera dhe dhjetë automjete të blinduara të personelit ishin shkatërruar, duke e çuar totalin në 3,723 dhe 7,248 respektivisht.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *