• |
ide | kryesore

U arratisën nga qendra e emigracionit, Anglia shpall në kërkim 3 shqiptarët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Perëndimor, shqiptarë, emigracioni, konsumin, Emigrantët, BE

Janë bërë publike fotot dhe emrat e tre shqiptarëve të shpallur në kërkim nga autoritetet e huaja, pasi janë arratisur nga qendra e emigracionit.


BBC News raporton se të shpallur në kërkim në Britani janë tre shqiptarët Arnold Lleshaj, 27 vjeç, Ervin Morati, 20 vjeç dhe Luftim Hallaci, 20 vjeç.


Mësohet se mes 13 personave të arratisur më 28 prill, nga Yarl’s Ëood afër Bedford të Britanisë janë dhe shqiptarët.

Bëhet fjalë për Arnold Lleshaj, 27 vjeç, Ervin Morati, 20 vjeç dhe Luftim Hallaci, 20 vjeç.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë gjithçka që mundemi për të identifikuar dhe gjetur personat përgjegjës. Unë do t’u bëj thirrje drejtpërdrejt këtyre tre burrave që të dorëzohen”, kanë deklaruar autoritete britanike.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *