• |
ide | kryesore

Video/ Pasillo de honor, sfilatë e lojtarëve e fishekzjarre: ja çfarë ndodhi në festën e Napolit në Maradona

-Instant, Sport, Video
Maradona

Napoli fitoi në shtëpi ndaj Fiorentinës dhe festoi titullin e tretë kampion në histori. Matematika e triumfit në fakt ishte siguruar në Udine në javën e kaluar të kampionatit. Festë e madhe për të kaltrit të rrethuar nga tifozët e tyre në Maradona. Një stadium i tejmbushur për këtë rast, që mirëpriti idhujt e tij me një koreografi speciale pas portave. Napoli mposhti 1-0 Fiorentinën me golin me penallti të Victor Osimhen, sa për të legjitimuar festën. Para fillimit të ndeshjes, Fiorentina i ka dedikuar “pasillo de honor” për kampionët e rinj të Italisë. Gjithçka ishte gati në Maradona për festën e titullit, që nisi menjëherë pas ndeshjes.


FESTA E TË KALTËRVE

Festë e madhe e gjithë ekipit dhe pronarëve së bashku me 50 mijë tifozët e pranishëm në stadium. Ndër të ftuarit e mbrëmjes ishin edhe Paolo Sorrentino, Clementino, Edoardo Bennato dhe Giolier. Më pas parakalimi i lojtarëve me fanella festive të thirrur një nga një nga publiku. Falënderimet erdhën nga kapiteni Di Lorenzo: “Faleminderit atyre që kanë qenë në prapaskenë dhe ju tifozëve që na keni mbështetur gjithmonë, edhe jashtë shtëpisë, ku na dukej se ishim gjithmonë në Napoli”.


OVACIONI I TEKNIKUT SPALLETTI

Kjo ishte deklarata e dhënë nga Luciano Spalletti për tifozët e tij: “Është vërtet e vërtetë që Napoli është qyteti i mrekullive. Nëse keni arritur të më bëni të fitoj një kampionat, duhet të jetë e vërtetë. Nëse do të kishte një mënyrë për të transformuar lumturinë dhe dashurinë e natës së sotme në energji elektrike, sonte do të mund të ndriçonim të gjitha stadiumet e Serie A. Faleminderit Napoli, faleminderit tifozëve. Ju keni qenë protagonistë të kësaj historie fantastike, të gjithë një nga një. Ju dua shumë të gjithëve”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *