• |
ide | kryesore

Kunata e Taulant Malajt hedh poshtë pretendimin: Nuk donte të vriste djalin 6-vjeçar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
shqiptarit, Taulant

“Të vërtetën e dinë vetëm ata të dy (Taulant dhe Tefta Malaj)”, kështu deklaron nusja e vëllait të Taulant Malajt, në një bisedë për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në News24 të moderatores Evis Ahmeti.


Kunata e autorit tha se Taulanti nuk donte të vriste djalin e tij 6-vjeçar.


“Ajo zonja që u vra ka nënë dhe familje. Pse i hapni këto budallallëqet. Mos kruani në kurriz të të tjerëve. Djali nuk ka dashur që të fshihet dhe nuk është fshehur. Babai nuk ka dashur që të theri djalin. Të voglin e kam unë. Atë e di vetëm ai dhe ajo, të falënderoj shumë. Kaq.”, tha ajo. Taulant Malaj goditi për vdekje me thikë të bijën 16-vjeçare, Xhesika, dhe fqinjin e tyre italian, 51-vjeçarin Massimo De Santis.

Lexo më tej: Pasi vrau vajzën, shqiptari i tha gruas: Nuk po të vras, duhet të mbijetosh dhe të vuash 

Lexo më tej: Vrasja në Itali, 5-vjeçari shqiptar shpëtoi duke u fshehur pas divanit Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *