• |
ide | kryesore

Lionel Richie kritikohet për performancën në koncertin e kurorëzimit

Paparazzi, Slider

Lionel Richie u kritikua nga shikuesit e koncertit të kurorëzimit të Mbretit Charles për performancën e tij t.


Richie, doli në skenë para 20,000 njerëzve dhe këndoi disa nga hitet e tij më të mëdha, si “All Night Long”. Por, disa përdorues të mërzitur të Twitter-it e krahasuan zërin e Richie me Muppet Kermit the Frog ose atë të një këngëtari karaoke në një bar.


“Përshëndetje, Met Police, do të doja të raportoja një vrasës. Po, emri i tij është Lionel Richie dhe viktima është kënga e tij”, shkroi në Twitter një shikues i zemëruar. “Nëse dikush gjen disa çelësa të humbur në Windsor, ata i përkasin Lionel Richie,” ngacmoi një tjetër. “Lionel Richie tingëllon tmerrshëm,” tha një person i tretë. “OK, jam vetëm unë apo Lionel Richie e ka humbur aftësinë për të kënduar?” postoi një person i katërt. “Ai nuk tingëllon aspak si vetvetja.”

Përdorues të tjerë të Twitter-it e mbrojtën këngëtarin dhe fajësuan pajisjet e zërit. “Tingulli i mikrofonit kryesor është i tmerrshëm për të gjithë ata që e përdorin atë,” mbrojti një përdorues.

Richie nuk ishte i vetmi personazh i famshëm i profilit të lartë që performoi në koncert. Katy Perry gjithashtu u shfaq në skenë pas tij, dhe ajo performoi disa nga hitet e saj. Gjithashtu u shfaqën në skenë grupi britanik i popit Take That dhe ish-Pussycat Doll Nicole Scherzinger, e cila pretendoi se po kalonte një “moment të vërtetë princeshe të Disney” ndërsa këndonte “Reflections” nga filmi “Mulan”.

Festimi muzikor erdhi vetëm një ditë pas ceremonisë së kurorëzimit, e cila u zhvillua të shtunën, më 6 maj, në Westminster Abbey. Ai shënoi transferimin zyrtar të pushtetit nga mbretëresha e ndjerë Elizabeth II, e cila ndërroi jetë në shtator në moshën 96-vjeçare. /Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *