• |
ide | kryesore

Beyoncé nis turneun e saj botëror “Renaissance”

Paparazzi, Slider

Beyoncé filloi turneun e saj të shumëpritur botëror të mërkurën në Friends Arena në Stokholm.


Ajo hapi  koncertin e saj tre-orësh me “Dangerously in Love 2” dhe “I Care”. Beyoncé më pas performoi “Alien Superstar” dhe “Cuff It”. Hitet më të mëdha si “Love on Top” dhe “Crazy in Love” pasuan përpara se nata të mbyllej me “Summer Renaissance”.


Page Six dha lajmin në shtator 2022 se Beyoncé do publikonte albumin e saj “Rilindja”. Ajo njoftoi zyrtarisht turneun prej 50 datash në shkurt, duke zbuluar një itinerar që përfshin ndalesa në Londër, Amsterdam, Çikago, New York City, Atlanta, Los Angeles dhe New Orleans, ndër metropolet e tjera. Forbes raportoi të hënën se udhëtimi më i fundit global i Beyonce-s mund të fitojë më shumë se turneun e vazhdueshëm Eras të Taylor Swift me 500 milionë dollarë me një bruto të vlerësuar prej afro 2.1 miliardë dollarësh, që do ta bënte atë serinë më të suksesshme të koncerteve të të gjitha kohërave.

“Renaissance” ishte një nga publikimet më të famshme të vitit të kaluar, duke u renditur në vendin e parë në listën e Page Six të albumeve më të mira të vitit 2022. Ajo mori katër Grammy, duke e bërë Queen Bey artisten më të dekoruar në historinë e shfaqjes së çmimeve me 32 fitore në karrierë. Këngëtarja për herë të fundit shkoi në turne në vitin 2018 me bashkëshortin e saj, Jay-Z, për të promovuar albumin e tyre të përbashkët, “Everything Is Love”.”Renaissance” është dalja e saj e parë solo që nga turneu botëror “Formation” i vitit 2016./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *