• |
ide | kryesore

Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, arrestohet 38-vjeçari në Korçë

-Instant, Lajme, Të fundit
policia, arrest, pranga, blutë, Korçë

Tre persona janë arrestuar në Korçë për vepra të ndryshme penale. Mësohet se një person ka rënë në pranga për trafik kanabisi. Një tjetër është arrestuar, pasi ka ndihmuar një vajzë të mitur të kalonte ilegalisht në Maqedoninë e Veriut.


Ndërkaq, një 48-vjeçar është prangosur për kundërshtim të punonjësve të policisë me dhunë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.


Njoftimi i Policisë:

DVP Korçë/Vihen në pranga 3 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Korçë bënë ekzekutimin e urdhrit të Prokurorisë, për ndalimin e shtetasit O. H., 38 vjeç, banues në Korçë, pasi Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim. -Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit A. R., 50 vjeç, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec, pasi dyshohet se më datë 03.05.2023, së bashku me shtetasin J. K. (i arrestuar), ka ndihmuar kundrejt pagesës, një shtetase të mitur, që të kalonte ilegalisht në Maqedoninë e Veriut.

-Po nga këta specialistë u arrestua në flagrancë shtetasi M. Y., 48 vjeç, banues në Pogradec, pasi dyshohet se ka kundërshtuar me dhunë, një punonjës policie, në momentin e ndërhyrjes për të neutralizuar një konflikt midis këtij shtetasi dhe fqinjit të tij. -Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit: M. B., 35 vjeç, banues në fshatin Guras, Pogradec, pasi dyshohet se ka hyrë në oborrin e banesës së një 52-vjeçari, pa pëlqimin e tij, dhe se për motive të dobëta, e ka kanosur atë, me fjalë; E. F., 23 vjeç, banues në Pogradec, pasi dyshohet se ka hyrë në oborrin e banesës së një 48-vjeçareje, pa pëlqimin e saj, dhe se për motive të dobëta, e ka kanosur atë, me fjalë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *