• |
ide | kryesore

A do të shtyhet orari i votimit? KQZ jep përgjigjen e prerë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I pyetur nëse do të shtyhet orari i votimit, kreu i KQZ-së Celibashi tha se nuk ka asnjë arsye përse kjo të ndodhë.


“Nuk kemi asnjë shkak ligjor deri tani për të shtyrë orarin e votimit. Rikonfirmoj edhe njëherë se nëse në orën 19:00 do të jenë votues që presin për të votuar në qendrën përkatëse, komisioni do të shënojë emrat e atyre votuesve dhe do t’i lejojë ata që të votojnë dhe asnjë tjetër pasi të ketë përfunduar votimi”- u shpreh kreu i KQZ-së.


Lexo më tej: Plot 6 bashki me pjesëmarrje mbi 50% (TABELA) 1 Comment

  1. Ende pa u mbyllur dita e zgjedhjeve me shumë probleme, Qeveria ka përcaktuar “fajtorin” për t’i lënë në prehër përgjegjësinë për to.

    Rama nxorri Ministren e fëmijëve, Muzhaqi, (sikurse ka thene vete zonja), për të akuzuar KQZ-në, pra Celibashin, për difektet në votimin elektronik dhe anomalitë e tij.

    Ndonëse mburret se ka dixhitalizuar shërbimet publike dhe administratën, Qeveria, përgjegjëse me ligj për organizimin e zgjedhjeve, ia paska lënë sistemin elektronik Celibashit!!!

    Të shohim se kush do të jetë “fajtori” i radhës për difektet apo anomalitë e shumta në këto zgjedhje, por ajo që dihet mirë është që Qeveria nuk ka asnjë përgjegjësi për këtë, pasi fajtorët janë gjithmonë gjetkë…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *