• |
ide | kryesore

Dështon pajisja PEI në dhjetëra qendra votimi, KQZ urdhër komisioneve

Lajme, Të fundit
Votimet-605x330.jpg

Pajisjet PEI, të cilat bëjnë identifikimin e votuesve në mënyrë elektronike, nuk kanë funksionuar optimalisht.


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas tre orësh, i është rikthyer metodës tradicionale, ku identifikimi do të bëhet në mënyrë manuale.


KQZ: Në të gjitha qendrat e votimit nëse nuk funksionon pajisja elektronike e identifikimit PEI të zgjedhësve, KQV-të të fillojnë procesin e identifikimit të votuesve me listën e printuar të dërguar nga KZAZ-ja.4 Comments

  1. Bejne tendera per paisjet pasi vjedhin mire e mire kuptohet me taksat tona,i len shqiptaret ne radhe te qumshtit per ti votuar, qe kto plehra kushdo qofte, te na vjedhin dhe perbuzin edhe nje 4 vjeçar tjeter, popull qe as hije nuk ben, dhe na e paskan ato fajin????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *