• |
ide | kryesore

Zbulohet një tjetër lidhje e Mbretit Charles gjatë martesës me Diana

Paparazzi, Slider

Ndërsa monarku Charles, ishte i martuar në mënyrë të famshme me princeshën e ndjerë Diana  ai gjithashtu pati një lidhje të gjatë me Camilla Parker Bowles – tani mbretëreshë.


Por ai dyshohet se kishte edhe një lidhje tjetër: me Lady Dale “Kanga” Tryon. Ndërsa nuk është shkruar shumë për Lady Tryon, ajo bëri emër në qarqet shoqërore mbretërore përmes punës së saj si stiliste. Ajo mendohej të ishte një nga vajzat e para që flinte me Charles-in – përpara shoqërive të tij të profilit të lartë me Camilla dhe Dianën.


Mbreti u bë mik me Dale kur ajo u martua me Anthony Tryon, Baroni i tretë Tryon, në 1973. Baroni kishte qenë pjesë e turmës së atëhershme të Princit Charles dhe Dale e njohu më nga afër përmes bashkëshortit të saj. Megjithatë, ajo në fakt kishte kryqëzuar rrugët me Charles për herë të parë në vitin 1966 – kur e takoi  në një vallëzim në shkollë në Victoria, Melburn, ku u rrit.

Jeta e saj madje u përshkrua në një dokumentar të Kanalit 4 të vitit 2008, “Mësuesja tjetër e Princit Charles”, duke detajuar dashurinë e saj të supozuar me Charles dhe tragjeditë me të cilat u përball. Filmi pretendonte se marrëdhënia e tyre  lindi ndërsa i pari ishte ende duke parë Camilla  e cila ishte e martuar me ushtarakin Andrew Parker Bowles në 1973. Trashëgimtari – në atë kohë – po shijonte beqarinë e tij, pasi ishte nga Dale në Camilla dhe përsëri.

Nga ana tjetër, Ish-dukesha e Cornwall dhe stilistja thuhet se ishin “rivale” dhe urrenin njëra-tjetrën. Por Dale me sa duket lidhi një miqësi me Lady Di. “Camilla ishte armiku dhe në bazë të faktit se armiku i armikut tim është miku im, Diana mund të shihte se kishte një qëllim për të pasur një aleancë me Dale,” tha eksperti Christopher Wilson.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *