• |
ide | kryesore

Enrique Iglesias shqetëson fansat pas anulimit të shfaqjes

Paparazzi, Slider

Enrique Iglesias u detyrua të tërhiqej nga koncerti në minutën e fundit pas urdhrave të mjekëve.


Artisti  ishte vendosur të argëtonte turmat në Festivalin Tecate Emblema në Mexico City të shtunën, por iu desh të zhgënjejë fansat e tij pasi një periudhë pneumonie e la atë të paaftë për të performuar.


Këngëtari u shfaq në rrjetet sociale për të ndarë lajmin fatkeq dhe për të ofruar një përditësim mbi gjendjen e tij : “Të dashur fansa, , do të jetë e pamundur për mua të paraqitem në shfaqjen sonte në Meksikë. “Unë kam pneumoni dhe mjekët më kanë këshilluar pushim absolut dhe më kanë ndaluar të hipja në aeroplan.”

Ai vazhdoi: “Unë sinqerisht jam i trishtuar që anuloj këtë shfaqje në një vend që më ka dhënë kaq shumë. Shpresoj të shërohem shpejt dhe të jem me ju të gjithë  së shpejti.” Lajmi bëri që organizatorët e ngjarjes dy-ditore të përpiqeshin të gjenin një zëvendësues të famshëm vetëm disa orë përpara se turmat të fillonin të mbushnin autodromin Hermanos Rodrguez.

Fatmirësisht për fansat, një numër artistësh ranë dakord duke përfshirë yllin Elite të Netflix, Danna Paola, Magneto, Caló, JNS, The Sacados , One Republic, Melanie C dhe Pabllo Vittar. Për shkak të mos-shfaqjes së Enrique, tifozëve iu dha gjithashtu mundësia për të marrë një rimbursim. Nëse ata preferonin,mund të kishin akses në ngjarjen të dielën, ku performuan artista të tjerë, duke përfshirë Robbie Williams, KYGO, Black Eyed Peas dhe Becky G./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *