• |
ide | kryesore

Erion Veliaj udhëheq garën në Tiranë, ndiqet nga Belind Këlliçi

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari aktual i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kërkon mandatin e tretë në krye të kësaj bashkie.


Deri më tani Veliaj kryeson me 52.97% të votave, konkretisht 54 205 vota në total. Nga ana tjetër rivali kryesor nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi ka marrë deri më tani 35.92% të votave, 36 749 vota në total.


Pas tij në garë renditet Arlind Qori me 5108 vota, Roland Bejko me 4562 vota, Marko Dajti me 880 vota dhe Lajla Përnaska me 818 vota. Momentalisht në bashkinë e  Tiranës janë numëruar 341 kuti votimi nga 941 në total.1 Comment

  1. Refuzimi u ndje në fushatë tek braktisja që demokratët i bënë mitingjeve të Berishës, u ndje tek destabilizimi i tij i turpshëm dhe shpifarak, kur sajonte histori haluçinante me “sherbime sekrete” dhe “përgjime”, apo kur u kërrciste dhëmbët institucioneve, a thua se e merrte kush seriozisht, u ndje kur shpiku skenarë me “manipulim” makinash votimi.Nuk i beson njeri lajthitjeve te salihut me gojen e belindit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *