• |
ide | kryesore

Lubonja analizon zgjedhjet: Ajo që ndodhi në Shkodër është e pabesueshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Lubonja

Shkrimtari dhe publicisti Fatos Lubonja komentoi në emisionin “Open” në News24 procesin e numërimit të votave për zgjedhjet vendore të së dielës së kaluar. Ai u ndal tek rezultati në Shkodër, ku fitues doli kandidati i PS-së, Benet Beci duke theksuar se kalimi me një rezultat të tillë është i pabesueshëm.


“Shkodra, Kamza me këtë kalim 60% është e pabesueshme. Unë gjykoj që ky pushtet, atje ku do të fitojë, fiton. Si ka mundësi, Shkodra antikomuniste, shkon edhe voton. Është e tmerrshme”, tha Lubonja.


Aktivizimi i krimit, të gjitha këto kanë akumuluar vota. Në fund fare fiton kush ka nxjerrë më shumë para. Këtu është vetëm leku që vendos. Leku shkon gjithnjë e më shumë në duart e kësaj partie.

Unë dua të shtoj se ka edhe disa arsye, që janë edhe përçarja, edhe propaganda me non-grata, por edhe deklarata që nuk do të keni asgjë nëse nuk fiton PS.

Pra nuk është se garojnë dy parti me një shtet neutral që rregullon vetëm anën teknike, apo ligjin, por kemi shtetin që punon për një parti të vetme. Dhe kjo nuk mund të shpjegohet ndryshe” – tha Lubonja. ©LAPSI.al27 Comments

 1. Shpjegohet edhe ndryshe o Lubonj. Ishte braktisje, votusit qe bejn ndryshimin nuk pan alternativ. Nuk riciklohet Saliu me Meten, vetem militantet I dun.

  1. Po por gjysem e vertete. Shkodranet dhe Veriu ne pergjithsi me shume se 70% nuk jan majtas por ketu dicka ka ndodhur dhe ditet qe vine do ta tregojne.

   1. Nuk eshte gjysem e vertet po ka votu 30% e njerezve. Thjesht u perbuzen keta qe duan te riciklohen. Nuk mjaftojn militantet, njerezit nuk jan me dele

 2. e pabesueshme ???

  ku ka gjo te pabesueshme ne shqipri !!!!

  te gjithe e dinin qe i gati i kishte kopsit te gjitha…

  pranej as nuk u perpoq me bo as gare…

  kur futen FBI-n ne traste, maroj loja, si del gjo mo perpara

  vec noi gjo tjeter kry pune aty

 3. O Tos Toçi,
  kamë 25 vite që ty të shoh kundër ç’do partie apo grupimi politik që vjen në pushtet. Pash Zotin, ku sintetizohet ajo mender filozofia jote o Toçi kondra!!!???

 4. Pse habitet lubonja ? Ne baze te rezultateve, popullit i pelqen qe taksat e tyre te vidhen nga

  qeveria, i pelqen qe mazniket e rilindjes te kullufitin me nje kafshate biftekun 1000 euro, u pelqen

  kur qeveria ben mbledhjet jo ne zyrat e shtetit po harbohet neper hotele luksoze, u pelqen

  kur u rrafshohen shtepite nga fadromat e rilindjes,

  , dhe kenaqen se tepermi kur per tekat e Rames u duhet te paguajne Bechettin me

  shume se te gjitha faturat e energjise te marra se bashku te atyre 38 mije fatkeqeve qe u burgosen

  per keto fatura. Po sipas ketij rezultati popullit i pelqen te patronazhohet, i pelqen te jete i papune

  i pelqejne rritja e cmimeve, i pelqen kur merr buken me liste dhe sidomos kur sheh femijet e vet

  mbi gomone tek rrezikojne jeten ne ujrat e La Manshit, u pelqen arroganca e qeverise, tallja e Rames

  drejtesia e kapur, u pelqen te japin rushfet zyrtareve per nje te drejte qe ua jep ligji, u pelqen qe

  te perfaqesohen ne parlament nga kriminele e trafikante

 5. Ri-numerim te gjithe kutive ne KQZ, e thjeshte! Opozita ne gjysmen e vendit ka qene pa numerues! Alibeaj me numeruesit e tij nqse ka pasur ja kane kaluar votat Rames, dhe se pari te gjithe ata qe ndikuan ne kete humbje duhet te dorehiqen! I bej thirrje Gjekmarkaj si mirditor qe eshte, te filloje sulmin .. Alibeaj dhe Basha jane turpi dhe mallkimi i Shqiperise, fshikullo Gjekmarkaj, eshte ne nderin tend ta percash ate fraksion hienash!

 6. ca eshte e pabesusshme o rrot kari? Fitoj PS dhe thelle shume pasi njerzve ju kishte ardh ne maje te hundes PeDja

 7. O Ljubo pikerisht pse Shkodra eshte anikomuniste votoj nje te djathte te vertete si Beneci e jo nje ish komunist dhe nje ish sigurims si Berisha dhe Meta…

  1. Keqardhje per mikun tim Fatos Lubonja. Une e di perse u be kunder rames por tjeter gje kjo. Shkodranet pikerisht kete bene,votuan kunder nje komunisti llum,kunder te emruarit te PD nga xhelil gjoni. Shkodra eshte antikomuniste dhe e vertetoji,votoj per nje te djathte model. Gje qe nuk ndodh tek klyshet e ramiz alise e xhelil gjonit e sigurimit shtetit qe ti ju ben fresk. Per fatin tend te keq e te saliut shkodranet jane me te mencem sa i mendoni ju

 8. O Ljubo pikerisht pse Shkodra eshte anikomuniste votoj nje te djathte te vertete si Beneci e jo nje ish komunist dhe nje ish sigurims si Berisha dhe Meta…

 9. Po blerijen ore patronazhiste pse se thoni, po premtimet mashtruese, po 10 vjet krye banditi Rama, bashkise se shkodres nuk i coi asnje fond, nga inati se ishin anti. Vetem bleria e shitja votes si metode e sektit, duke shfrytezuar maksimalisht organet shteterore ne cdo forme, qe sigurisht pushteti fiton. Mos qenia prezente e komisionereve, numuruesve, vezhgueseve opozitare te perjashtuar nga gjykata ramiste, eshte kurthi shteteror ne mos rezultatin opozitar qe ky shtet bandit te bente cte donte me votat qe hidheshin. Keta jane pasardhes kodoshesh, qe teorine e Stalinitqe,,,,populli voto,ne zgjedhim. Marifeti vazhdo me keto bagabonde politike rilindas qe na shiten e na bejne propagande te shfrenuar ndaj PDse, kur ate e kane perjashtuar .Perfundimisht me kesi zgjedhjesh, e veprimesh nga kjo parti zuzaresh, me nje pushtet monist te pushtuar ne qelizat me te imta te saj, demokracia eshte e rene. Ne se ky popull harron te shkuaren, ate ia perserisin sot bijte e kurvit

 10. Pse e pabesueshme?I gjati kur deklaroi se do t’a marrin Shkodrën e dinte se i kishte marruar punët.Kushedi sa Euro janë derdhë. Kështu që me Ramën nuk ka çudi. Në narkodiktaturë të tëra gjërat negative e antidemokratike janë plotësisht të realizueshme.

 11. Lubonja ben mire te mos na dal si analiste neper TV se eshte komplet i paafte. Flasin shume i nuk i beson askush

  1. Lubonja nuk te detyron ta shofesh, kur del ai ti shif Big brotherin ose perputhen, ose futja ndonje telenovele.

 12. Keta anal-istat qe paguhen duke shitur llafe , NA KANE CARE KARIN deri tani.
  Jane bere langaraqe fare.
  Dalin dhe gjoja bejne anal-iza te bazuara ne fakte, por faktet i zgjedhin vete ama , sipas interesit te partive qe i paguajne.

 13. Kur u pyet femija i nje anal-isti se cfare pune i bente i ati, u pergjigj.

  Babi im eshte shites.
  Po cfare shet babi yt ?
  Llafe shet ai , ne televizor , cdo dite.
  Po kush i ble ato llafe ?
  Ju more debila qe harxhoni kohen me ta.

 14. I them nji militanti mafioz qe thote se popullit I kishteardhur ne make te hundes pd ja Po pd eshte 10 vjet ne opozite mor pis Po jeni ju Pisa te pa dinjitet dhe karakter qe mbani ne pushtet kto funderrina qe edhe great Po tju kerkoj do tja jepni vetem pd mo’s te fitoj sepse ju jeni pjelle e padrejtsise se madhe qe ka fillu qysh nga 44

 15. Shpjegohet o bishë, shpjegohet. Demokratët nuk e votuan oj bishë, nuk e duan Gërdallën ma. Gërdalla ka vrarë shqipëtarë me 21 janar dhe në Gërdec. Demokrat apo jo, nuk ta falin njerëzit këtë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *