• |
ide | kryesore

Mbyllet numërimi në 5 bashki në Gjirokastër, koalicioni “Bashkë Fitojmë” fiton në Memaliaj

-Instant, Lajme, Të fundit

Në Gjirokastrës ka përfunduar numërimi në 5 nga 7 bashkitë e këtij qarku. Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka arritur që të marrë bashkinë e Memaliajt. Sipas të dhënave kandidati Albert Malaj ka siguruar 2592 vota kundrejt kundërshtarit të PS-së Gjolek Guci me 2368.


Ndërkohë në Këlcyrë, Tepelenë, Libohovë dhe Dropull kanë fituar kandidatët e Partisë Socialiste. Gjithashtu në këtë qark vijon dhe numërimi i kutive të fundit në bashkinë e Gjirokastrës ku kryeson kandidati i PS-së Flamur Golemi dhe në Përmet ku gjithashtu kryeson kandidatja e PS-së Alma Hoxha.
1 Comment

  1. Refuzimi u ndje në fushatë tek braktisja që demokratët i bënë mitingjeve të Berishës, u ndje tek destabilizimi i tij i turpshëm dhe shpifarak, kur sajonte histori haluçinante me “sherbime sekrete” dhe “përgjime”, apo kur u kërrciste dhëmbët institucioneve, a thua se e merrte kush seriozisht, u ndje kur shpiku skenarë me “manipulim” makinash votimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *