• |
ide | kryesore

Përfundon procesi i numërimit të votave në katër bashkitë në Dibër (Rezultati)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar procesi i numrit të votave në katër bashkitë në Dibër për kryetarët e bashkive.


Gazetari Enver Doçi deklaroi se procesi zgjedhor ka shkuar pa probleme dhe policia ka qenë në monitorim të situatës.Vetëm ditën e djeshme u raportuar disa probleme në orët e para të mëngjesit për shkak të sistemit.

REZULTATET:

Bashkia Mat

Agron Malaj PS 8733 vota

Skënder Gjuci BF 4517

Diferenca: 4216 vota

Bashkia Klos

Valbona Kola PS 4466 vota

Bedri Hoxha BF 3499 vota

Diferenca: 976 vota

Bashkia Bulqizë

Festime Mjeshtri PS 8364 vota

Defrim Fiku BF 5514 vota

Diferenca: 2850 vota

Dibër përfundon numërimi

Rahim Spahiu PS 16304

Ismail Uka BF 6569

Naim Gazidede PD 1267

Diferenca me Ukën: 9735Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *